Модернізація 23.04.2021 Читати 4 хв

Метінвест спрямує понад 1,5 млрд гривень на модернізацію видобувного та переробного комплексів Північного ГЗК

У межах інвестиційної програми Північний гірничо-збагачувальний комбінат оновлює обладнання на першій дробильній фабриці. На встановлення конусних дробарок у Кривому Розі Група Метінвест спрямує орієнтовно 130 мільйонів гривень.

Перша з чотирьох запланованих цьго року дробарок проходить пуско-налагоджувальні роботи. Нове обладнання спроєктували за типом існуючого та встановили на стадії середнього дроблення. Для швидкого й ефективного регулювання та фіксації щілин застосували процесорне керування. За допомогою гідравлічного домкрата автоматизували виймання металу та інших випадкових предметів, що потрапляють у дробарку з рудою.

Нове обладнання й технології, що використовуються, істотно знизять простої та витрати на ремонти. Чотири дробарки такого типу вже встановлені на фабриці й підтвердили свою ефективність. Цьогоріч заміні підлягають іще три – дрібного та середнього дроблення.

«Північний ГЗК продовжує модернізацію видобувного та переробного комплексів. Ми закуповуємо нові екскаватори, дробарки, млини, магнітні сепаратори, грохоти. На проєкти підтримки виробництва в 2021 році плануємо спрямувати понад 1,5 млрд гривень. Поетапна заміна старого обладнання на сучасне сприяє стабільній роботі комбінату, якісній переробці залізорудної сировини. Завдяки масштабним інвестиціям ми підвищуємо не тільки конкурентоспроможність нашої продукції, але й рівень безпеки праці на робочих місцях», – зазначив генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Нагадаємо, що у квітні після капітального ремонту на рудозбагачувальній фабриці Північного ГЗК ввели в експлуатацію технологічну секцію № 23. В ході ремонту на всіх ділянках замінили основні вузли й устаткування.