КСВ 06.04.2021 Читати 6 хв

Метінвест спрямував 362 млн грн у благоустрій Маріуполя за 5 років

Група Метінвест, як соціально відповідальний бізнес, веде реконструкцію не тільки промислових майданчиків, а й щорічно інвестує мільйони в розвиток міст присутності підприємств компанії. За підтримки Метінвесту в Маріуполі відкрили центри надання адміністративних послуг та IT-хаби, змінили на краще парки та сквери. На створення комфортних, упорядкованих громадських просторів у Маріуполі за останні п'ять років компанія спрямувала понад 362 мільйони гривень.

Група Метінвест першою в Україні почала запроваджувати підхід сталого розвитку міст – від системних щорічних програм соціального партнерства десять років тому до реалізації довгострокових і комплексних проєктів у Маріуполі, починаючи з 2015 року. А для ефективної взаємодії з громадою та реалізації найбільш значущих для маріупольців проєктів минулого року Метінвест підписав меморандум про співпрацю з муніципалітетом Маріуполя.

У межах партнерської взаємодії Групи Метінвест, Фонду розвитку Маріуполя, муніципалітету та європейських партнерів за останні п'ять років реалізовано цілу низку важливих проєктів. Так, у Маріуполі з'явилися три центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) і сервісний центр МВС у Донецькій області, в яких завдяки інвестиціям Групи Метінвест виконано ремонтні й оздоблювальні роботи, обладнано систему відеоспостереження та встановлено панорамний ліфт у найбільшому «Мультицентрі» в країні.

За фінансової підтримки Групи Метінвест відкрито два IT-хаби – Multi-Hub SPALAH і 1991 Mariupol, які стали центром розвитку сатрапів на сході України. У них проводять не лише освітні заходи, а й переговори з потенційними інвесторами міста, громадські слухання й навіть сесії Маріупольської міської ради.

До 240-річчя Маріуполя металурги профінансували реконструкцію фонтану в Театральному сквері – він став першим пішохідним фонтаном у місті, який одразу ж сподобався городянам. Свій внесок Група Метінвест зробила і в реконструкцію Грецької площі.

Завдяки партнерству Метінвесту й муніципалітету змінив свій вигляд парк «Райдуга» – тепер він нагадує маленьку Голландію: всю весну тут цвіте безліч тюльпанів, які пізніше змінюють інші сезонні квіти. Встановлено тут і зручні лавочки, яскраві дитячі майданчики та навіть кам'яний грот.

А поряд створили ще один музичний пішохідний фонтан. За активної підтримки Групою Метінвест проєкту «Затишний двір» у Маріуполі з'явилися сотні по-справжньому затишних дворів – зі спортивними й дитячими майданчиками, гарними альтанками та лавками.

У 2020 році, попри всі складнощі карантинних обмежень, Група Метінвест знайшла можливість і допомогла муніципалітету вдихнути нове життя у дві локації. Міський пірс став справжнім магнітом для маріупольців – тепер це сучасне, стильне та найголовніше безпечне місце відпочинку городян. Також металурги профінансували створення на площі Свободи унікальної ілюмінації, яка отримала нагороду на міжнародному конкурсі світлового дизайну Lighting Design Awards у Лос-Анджелесі.

Цьогоріч Група Метінвест продовжує реалізацію розпочатих минулого року спільних із містом проєктів – будівництва першого в Україні житлового будинку з металоконструкцій та реконструкції парку імені Гурова. Вже завершено всі підготовчі роботи під забудову будинку й облаштовано фундамент. Підрядна організація переходить до основного етапу будівництва восьмиповерхової будівлі. У парку коштами металургів замінено зливові й каналізаційні мережі, а також систему водопостачання, висаджено рослини й постелено рулонний газон. Закінчується зведення будівлі, в якій будуть знаходитися адміністративні приміщення, санвузол і кімната матері та дитини. Незабаром облаштують зупинку для автотранспорту відпочивальників. А вже у травні територія смачного відпочинку буде відкрита для відвідувань.

«Великий бізнес не може існувати відокремлено від міста. Ми хочемо, щоб маріупольці жили в сучасному й комфортному місті. Пишаємося, що разом із муніципалітетом і городянами беремо участь у зміні Маріуполя. Щороку Група Метінвест виділяє десятки мільйонів гривень на реалізацію значущих для громади проєктів, а також модернізує виробничі потужності для покращення екології в місті. Попри напружений час, ми завжди дотримуємося взятих на себе зобов'язань, а в критичних ситуаціях знаходили можливість для додаткового фінансування», наголосив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.