Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Кар'єра 20.12.2021 Читати 5 хв

Metinvest Legal – перший досвід для молодих юристів

Чи не кожен студент юрфаку рано чи пізно стикається із ситуацією, коли на першій співбесіді інтерв’юер задає питання: «А який у вас досвід?». Багато хто ніяковіє від такого питання, адже й справді: «Звідки у мене, студента, завантаженого теоретизованими парами може бути практичний досвід, якого так вимагають роботодавці? 

Щовесни, студенти традиційно зайняті складанням іспитів, написанням курсових робіт та іншими не завжди практичними завданнями. Разом з тим саме в цей час настає можливість здобути справжній практичний досвід в сфері юриспруденції. Минулого року я вперше дізнався про одну з таких можливостей, а саме, стажування в юридичному відділі однією із найбільших промислових компаній в Україні – Метінвест. 

Хоч перспектива потрапити до списку переможців відбору спершу здавалася не надто оптимістичною (оскільки відбір був всеукраїнським та передбачав декілька етапів), я все ж вирішив спробував і, як виявилося, не дарма, адже після декількох випробувальних завдань та фінальної співбесіди я, врешті-решт, отримав довгоочікуваного листа-запрошення на стажування в Метінвест упродовж літа.

Стажування в юридичному відділі Метінвест не можна прирівняти до класичної монотонної офісної роботи в юридичній фірмі. Упродовж 2 місяців кожен стажер мав можливість не лише проявити себе в різних сферах права: корпоративне, цивільне, кримінальне тощо, але й особисто долучитися до корпоративної культури юридичного відділу Метінвест. 

Кульмінаційною подією двомісячного стажування була симуляція судового засідання, упродовж якого команди стажерів із різних юридичних підрозділів Метінвест відігравали роль позивача та відповідача. Таким чином стажування в Метінвест допомогло нам не лише здобути практичний досвід, але й розвинути вміння юридичної аргументації, презентація правової позиції та командної роботи.

Пройшовши кожен із вказаних етапів стажування я та мої колеги отримали надзвичайно корисні знання, які тепер можемо застосовувати не лише в професійній діяльності, але й на співбесідах також.