Стоп коронавірус 30.10.2021 Читати 3 хв

Метінвест щодобово постачає українським лікарням 80 тонн кисню

Агресивний штам коронавірусу Дельта швидше вражає легені та викликає серйозні ускладнення у інфікованих. Високий рівень госпіталізації серед хворих та гостра потреба у кисневій терапії – відмінні риси четвертої хвилі пандемії в Україні. Лікарі наголошують: у таких умовах вкрай важливо забезпечувати стабільне постачання медичного кисню до лікарень.

Свій значний внесок у порятунок життів роблять металурги: підприємства Групи Метінвест щодобово відвантажують до 80 тонн медичного кисню. Про це у прямому ефірі «Україна 24» заявив генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

- Ми не можемо стояти осторонь загальної ситуації, яка зараз склалася в країні, тому відразу ж і Фонд Ріната Ахметова, і підприємства Групи Метінвест, до якої входить комбінат «Запоріжсталь», відгукнулися на поклик про допомогу медиків та почали передавати кисень. На даний момент ми щодня відвантажуємо до 80 тонн кисню, і цей темп плануємо витримувати стільки, скільки потрібно для повного забезпечення лікарень, – підкреслив Олександр МИРОНЕНКО.

За його словами, чистота кисню виробництва «Запоріжсталі» становить 99,7%, що дозволяє використовувати його як медичний лікарський засіб. Висока якість кисню «Запоріжсталі» підтверджена реєстраційним свідоцтвом Міністерства охорони здоров'я України на виробництво рідкого кисню для використання його як медичного лікарського засобу, виданого підприємству на початку квітня поточного року.

– Медичний кисень високої якості металурги Метінвесту безкоштовно відправляють до лікарень Запорізької, Дніпропетровської, Київської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Донецької, Житомирської, Хмельницької областей. Усі лікарні, які звертаються з проханням про кисень – отримують його повною мірою, для нас це вкрай важливо, – наголосив топ-менеджер підприємства.

Наразі Група Метінвест спільно з Міністерством охорони здоров'я розробляють плани постачання кисню на найближчі два місяці.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні у боротьбі з коронавірусом. З особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено понад 450 млн грн у рамках проекту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проект допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, у тому числі 207 апаратів ШВЛ, а також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу із поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти прямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Все це централізовано розподілялося у клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн. грн. було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.