Стоп коронавірус 24.06.2020 Читати 4 хв

Метінвест доставив гуманітарну допомогу з Китаю для боротьби з коронавірусом

Група Метінвест профінансувала доставлення гуманітарного вантажу з Китаю із засобами захисту й медичним устаткуванням для боротьби з пандемією коронавірусу в Україні. Обладнання на суму понад 1 млн доларів США за три місяці зібрало Посольство України в КНР від китайських державних та провінційних органів влади, приватних організацій, асоціацій, фондів, компаній і жителів країни.

На борту українського військового літака ІЛ-76 доставлені тести на коронавірус, медичні захисні маски, респіратори, захисні костюми, рукавички й окуляри, апарати штучної вентиляції легень, дезінфектори та інфрачервоні термометри.

Державне підприємство «Укрвакцина» розподілить медикаменти між органами влади, медичними установами й вишами Києва та Київської області, Харківської, Одеської, Луцької, Львівської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Житомирської й Сумської областей.

Організація авіаперельоту з Пекіна до Борисполя коштувала Групі 250 тисяч доларів. Літак приземлився в Борисполі вранці 24 червня. Гуманітарний вантаж зустрічали заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Іващенко та генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест:

«Група Метінвест, як і Фонди її акціонерів Ріната Ахметова та Вадима Новинського, з перших днів включилася в боротьбу з коронавірусом в Україні – разом на цю мету було направлено вже приблизно 500 мільйонів гривень. За домовленістю з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством закордонних справ України Метінвест ухвалив рішення профінансувати рейс, що перевозить гуманітарний вантаж, який було передано українцям простими громадянами Китаю. Це жест доброї волі з боку китайського народу, який ми високо цінуємо».

Фань Сяньжун, Посол Китайської Народної Республіки в Україні:

«У цій спільній боротьбі з новим вірусом потрібні зусилля всіх відповідних сторін – центрального й регіонального уряду, підприємств. Бізнес тут потрібний. Тому український та китайський бізнес тісно взаємодіють один з одним. Україна підтримала Китай на самому початку епідемії, і ми своєю чергою приходимо на допомогу в той момент, коли це потрібно вашій країні».

Євген Єнін, заступник міністра закордонних справ України:

«Це жест солідарності китайського народу з українцями в протидії епідемії COVID-19. Я хочу висловити щиру подяку представникам уряду Китаю, структурам, котрі передали цей гуманітарний вантаж, а також компанії Метінвест, яка профінансувала рейс для доставлення цього вантажу».