Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Зелений Центр 09.12.2019 Читати 4 хв

МЕТАЛУРГИ ЗІБРАЛИ ДЛЯ УТИЛІЗАЦІЇ БАТАРЕЙКИ

Бери приклад із металургів. Співробітники Азовсталі та ММКІ зібрали та передали громадській організації «Зелений центр Метінвест» 332 кілограми відпрацьованих батарейок. Використані елементи живлення незабаром вирушать на перероблення до Румунії.

«Це частина екологічної культури металургів та спосіб зменшити кількість діоксинів та важких металів у навколишньому середовищі. Батарейки містять небезпечні та токсичні речовини – свинець, ртуть, нікель, цинк та луги. Згодом металеве покриття елемента живлення руйнується від корозії таа важкі метали потрапляють до довкілля. За час участі в акції «Здай батарейку – врятуй природу!» азовстальці зібрали для утилізації понад 500 кілограмів батарейок», – зазначив голова ради молодих спеціалістів МК «Азовсталь» Володимир Сафронов.

Нагадаємо, що до акції «Здай батарейку – врятуй природу!» вихованців екологічної освітньої програми «Зелений паросток» металурги приєдналися понад два роки тому. За ініціативи молоді МК «Азовсталь» на чотирьох прохідних у заводоуправлінні та дирекції з персоналу та адміністрації меткомбінату було встановлено екобокси для збору відпрацьованих елементів живлення. Залежно від заповнення боксів зібрані батареї передають «Зеленому центру Метінвест».

Як розповіла координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова: «З 2016 року акція зі збору відпрацьованих елементів живлення набирає обертів та розширює коло учасників. Для утилізації зібраних батарейок ми уклали договір про співпрацю з організацією «Екологічні інвестиції». Завдяки цьому зовсім скоро всі зібрані цього року відпрацьовані батарейки вирушать на перероблення до Румунії на завод Green WEEE».