Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Модернізація 12.02.2016 Читати 5 хв

МАРІУПОЛЬСЬКІ МЕТАЛУРГИ ЗЕКОНОМИЛИ ЗАВДЯКИ ЕНЕРГООЩАДЖЕННЮ МАЙЖЕ ПІВ МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ

Металургійні комбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест підбили підсумки програми енергоощадження у 2015 році. Перехід на ефективніші технології дозволив підприємствам Маріуполя знизити споживання енергетичних та сировинних ресурсів на суму 443 млн грн 2015 року ММК ім. Ілліча та МК «Азовсталь» загалом запровадили 104 енергозберігаючі заходи.

Це дозволило протягом минулого року знизити витрати електроенергії на 34 млн кВт*год, природного газу – на 31 млн куб. метрів, коксу – на 67 тис. тонн. Економія дозволила знизити собівартість товарної продукції та зберегти конкурентоспроможність комбінатів на ринку металу. У доменному цеху ММК ім. Ілліча модернізували повітронагрівач №19. Проєкт заощадив 4,5 тис. тонн коксу на суму 20 млн грн. Раціональніше використовувати ресурси стали на аглофабриці  шляхом комп'ютеризації системи управління та встановлення економічних газових пальників, а також у конвертерному цеху.

На комбінаті «Азовсталь» лише за рахунок ліквідації втрат стисненого повітря та теплоенергії у ТЕЦ вдалося заощадити понад 9 млн грн. Найкращих показників з енергоощадження досягли енергогенерувальні підрозділи, доменний цех, сталеплавильний та прокатний переділи. До речі, система енергоменеджменту на Азовсталі відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 50001. Такий висновок зробили аудитори сертифікаційного органу TUV SUD, які працювали на підприємстві наприкінці 2015 року.

Генеральний директор ММК імені Ілліча Юрій Зінченко:

– Минули ті часи, коли в промисловості не надто замислювалися про економію електроенергії, палива та сировини. Тепер як ніколи висока конкуренція серед виробників сталі, тиск на ринок надвиробництва в Китаї навчили нас берегти кожну копійку. Економимо, в основному, шляхом скорочення непрофільних витрат, модернізації неефективних техпроцесів та усунення втрат, яких раніше просто не помічали.

Генеральний директор МК «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі:

– На ринку металу діють жорсткі правила гри. Виживе той, хто запропонує покупцеві якісну продукцію за найнижчою ціною та у найкоротші терміни. Ми не перестаємо шукати шляхів зниження собівартості. Поки держмонополії душать промисловість зростанням тарифів, фактично енергоощадження та інші антикризові заходи рятують цілу галузь від загибелі та допомагають металургії триматися на плаву.