Продукція 18.01.2021 Читати 6 хв

Металурги освоїли 42 нових види продукції

Металургійні комбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест у 2020 році освоїли 42 види нових товарних виробів. Продуктовий портфель підприємств поповнився новими марками сталі й металопродукцією – слябами, прокатом, трубами, розширивши географію поставок замовникам. Асортимент освоєних металургами товарних виробів має новий хімічний склад, випускається за зміненою технологією, а також відповідає всім міжнародним галузевим стандартам.

У листопрокатному цеху «1700» ММК імені Ілліча у 2020 році була підтверджена можливість виробництва гарячекатаного рулонного прокату сталі марки SAE 1006 з хімічним складом відповідно до американського стандарту SAE J403, з додатковими вимогами замовника. Для виконання замовлення в конвертерному цеху на МБЛЗ були розлиті плавки з обмеженням вуглецевого еквівалента не більше 0,42%. Нагрівання та прокатку слябів здійснювали згідно з розробленим технологічним завданням. Продукція була поставлена ​​в гарячекатаному стані ключовому клієнту Ternium (Колумбія) для подальшого виготовлення холоднокатаної рулонної продукції.

З метою розширення марочного сортаменту продукції, що виробляється, в цеху холодної прокатки (ЦХП) освоїли виробництво холоднокатаного прокату зі сталі марки DC04EK за європейським стандартом EN 10209, призначеного для емалювання. Розроблений хімічний склад сталі, технологічні параметри прокатки й відпалу в ковпакових печах ЦХП забезпечили необхідні механічні властивості прокату й задовольнили вимоги замовника.

«В умовах жорсткої конкуренції оперативно реагувати на зміни кон'юнктури ринку – необхідність. Щоб зберегти й поліпшити свої позиції, ми безперервно розширюємо продуктову лінійку та надаємо клієнтам нові сервіси», – зазначив генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко.

На меткомбінаті «Азовсталь» у список 23 новинок 2020 року ввійшла серія замовлень, виконаних у товстолистовому цеху підприємства. Для ключового клієнта з Румунії VARD TULCEA виготовили партію листів з обмеженнями за хімічним складом на вимогу замовника та нового стандарту DNV GL-OS-B101 для сталей підвищеної зварюваності. А для замовника з Саудівської Аравії виготовлений гарячекатаний лист зі скоригованим хімічним складом і додатковими вимогами щодо проведення випробувань механічних властивостей після термоімітаціі за чотирма циклами.

Як підкреслив генеральний директор МК «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі: «Затребуваність продукції – один із головних показників ефективної роботи підприємства, його клієнтоорієнтованості. У 2020 році наші фахівці провели масштабну та якісну роботу з розширення сортаменту продукції, за рахунок чого вдалося розширити і географію поставок. Замовниками азовстальської металопродукції стали 48 країн світу».