Стоп коронавірус 17.06.2020 Читати 13 хв

Медики Кривого Рогу отримали апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

Фонд Ріната Ахметова та компанія Метінвест передали апарат штучної вентиляції легенів медикам Кривого Рогу. Сучасну та високоточну апаратуру Monnal T75 виробництва Air Liquide Medical Systems SA (Франція) отримала Криворізька інфекційна лікарня №1.
 
«Апарати ШВЛ передаються українським медикам у рамках проекту «Боротьба з COVID-19 до Фонду Ріната Ахметова та компанія Метінвест передали апарат штучної вентиляції легенів медикам Кривого Рогу. Сучасну та високоточну апаратуру Monnal T75 виробництва Air Liquide Medical Systems SA (Франція) отримала Криворізька інфекційна лікарня №1.». Це частина великої програми "Рінат Ахметов - Порятунок життів". Це реанімаційне обладнання найвищого класу. Такі апарати будуть актуальні навіть через багато років і необхідні для надання допомоги тяжким хворим, для порятунку життя людей по всій Україні», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.
 
За її словами, 32 апарати ШВЛ передаються державним установам охорони здоров'я. Це найбільша партія апаратів ШВЛ, яка надійшла в Україну з початку епідемії коронавірусу.
 
«Від імені Засновника Фонду Ріната Ахметова хочу подякувати лікарям, які зробили та продовжують робити неймовірне. Коли весь світ пішов на карантин, ви сміливо вирушили назустріч небезпеці. Понаднормова робота, цілодобовий занепокоєння, професійні виклики. Ви як щит зустріли новий вірус. Щира подяка за натхнення та хоробрість. Хочу наголосити, що Фонд Ріната Ахметова, компанія Метінвест допомагають Кривому Розі з початку пандемії. Місто – ключове для компанії Метінвест, і ми продовжуватимемо сприяти та працювати спільно з представниками влади, медиками, для того, щоб разом впоратися з новими викликами», – підкреслив генеральний директор ПівнГЗК компанії Метінвест Андрій Скачков.
 
У свою чергу мер Кривого Рогу Юрій Вілкул підкреслив, що така взаємодія важлива і для ефективної роботи медиків, і для їхньої безпеки. «Завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест, нам вдається своєчасно проводити тестування та обстеження як працівників медустанов, так і мешканців Кривого Рогу. Апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова дозволяє не лише боротися з ускладненнями коронавірусу, а й з десятками інших захворювань. Наша спільна мета – збереження здоров'я мешканців, і ми робимо все можливе, щоб лікарні та лабораторії нашого міста були забезпечені спеціальним обладнанням, засобами індивідуального захисту».
 
Як розповів начальник департаменту охорони здоров'я Кривого Рогу Костянтин Мурашко, отриманий апарат ШВЛ – висококласна техніка, актуальна та потрібна у будь-який час.
 
«Лише спільними зусиллями можна досягти результату. Робота Фонду Ріната Ахметова, компанія Метінвест допомагають вивести наші лікарні на сучасний рівень надання медичної допомоги. У ХХІ столітті без цього неможливо», – зазначив Костянтин Мурашко.
 
Крім того, двом лікарям Криворізької інфекційної лікарні №1 були вручені сертифікати про проходження спеціального курсу навчання роботі з найсучаснішими моделями апаратів ШВЛ. Фонд організував курс спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України. Зокрема, сертифікати отримали заввідділенням анестезіології та інтенсивної терапії Денис Турапін та лікар-інтерн Олексій Шелковий.
Також медперсонал лікарні отримав від Фонду Ріната Ахметова сертифікати на комплект медичного спецодягу. Лікарі зможуть за QR-кодом вибрати необхідні розміри одягу, який буде пошитий за спецзамовленням.
 
Раніше Фонд передав медичним установам Кривого Рогу 15 тисяч експрес-тестів для виявлення COVID-19. Загалом Дніпропетровська область отримала 30 тисяч тестів. Крім того, Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України отримав сучасний аналізатор ПЛР-тестів на коронавірус CFX96 Touch та джерело безперебійного живлення, яке забезпечить функціонування апарату навіть у разі екстрених вимкнень електрики.
 
Як повідомлялося, Фонд Ріната Ахметова вже передав апарати ШВЛ медикам Львова, Івано-Франківська, Краматорська, Костянтинівки та Бахмута. Загалом державним закладам охорони здоров'я буде передано 200 одиниць найсучасніших моделей цієї техніки. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проект Фонду, який покликаний допомогти у порятунку життя людей. Він реалізується в рамках програми "Рінат Ахметов - Порятунок життів".
 
Раніше в рамках цієї програми було реалізовано проект «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі півроку державні медустанови у всіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів з найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілів з апаратами штучної вентиляції легень для новонароджених. Сьогодні багато хто з цих швидких задіяний у боротьбі з епідемією у всіх областях.