Кар'єра 09.05.2022 Читати 4 хв

Майстер своєї справи

У їдальні ШУ «Покровське» наразі працюють 25 кухарів. Серед представниць прекрасної статі черговим кухарем п'ятого розряду працює мужній Олександр Мироненко.

Трудовому колективу виробничників шахтоуправління Олександр Мироненко готує їжу понад два роки. Зізнається, що раніше й подумати не міг, що продовжить реалізовувати себе в улюбленій професії на такому великому підприємстві. Адже іноді на хід подальших подій у житті може вплинути проста випадковість. Маючи за плечима досвід роботи в галузі громадського харчування майже у два десятки років, досить часто Олександр натрапляв на певні труднощі – то робота була тимчасовою, то заробітки маленькими. Таку невизначеність Олександр Мироненко, як людина сімейна, собі не міг дозволити.

Вирішивши змінити кітель кухаря на шахтарську спецівку, він улаштувався в шахтоуправління. У відділі навчання та розвитку персоналу отримав професію «Гірничий робітник з ремонту гірничих виробок». Завдяки щасливому випадку під час працевлаштування дізнався, що в їдальню шахтоуправління потрібен кухар, тому кардинально міняти свою професію йому не довелося.

Сьогодні основне місце роботи Олександра – їдальня на ПВС-2. З приходом війни, коли колектив зіткнувся з нестачею кадрів, у його розпорядженні – вся кухня. Тепер він не тільки кухар, а й технолог, а також роздавач і касир.

– Професія кухаря схожа на мистецтво, – розповідає Олександр. – Ти маєш уміти все, навіть математиком бути, щоб правильно розрахувати сировину, важливі й смакові якості.

За словами Олександра Мироненка, робота йому приносить велике задоволення. Вдячні відгуки гірників – це те, що щодня переконує його в необхідності та важливості своєї праці.

Поради від вправного кухаря

Ніжна риба

Щоб приготувати ніжну рибу, краще змащувати олією рибу, а не сковороду. Плюс це дозволить вам використовувати тільки ту кількість олії, яка вам потрібна.

Хрумка скоринка

Якщо ви любите м'ясо із хрумкою скоринкою, додайте одну столову ложку борошна до сковороди під час смаження. І апетитна хрумка скоринка вам забезпечена!

Смажена цибуля

Щоб позбавитися неприємного запаху в процесі смаження цибулі, додайте до цибулі сіль і смажте її на повільному вогні.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.