Працевлаштування 25.04.2022 Читати 6 хв

Маріупольці розповіли, як їм вдалося евакуюватися до Запоріжжя та знайти роботу

Група Метінвест надає допомогу та роботу маріупольцям, які приїхали до Запоріжжя.

За 37 днів роботи «зелених коридорів» Запоріжжя зустріло понад 106, 5 тисяч вимушених переселенців. Серед них майже 29, 5 тисяч – діти. Більшість людей приїхали до Запоріжжя з Маріуполя. Частина з них намагається побудувати нове життя в Запоріжжі. Зокрема, фахівці, які працювали на підприємствах Групи Метінвест, отримують у Запоріжжі всю необхідну допомогу.

Тиждень тому в Запоріжжі запрацював Центр реабілітації та реінтеграції переселенців. Маріупольці, які втратили роботу через війну, можуть отримати в Центрі не тільки консультаційну, медичну, психологічну допомогу, а й допомогу з працевлаштування.

Надія Савенко

Одна з таких переселенок – Надія САВЕНКО. Вона евакуювалася до Запоріжжя з Маріуполя. У рідному місті працювала на одному з підприємств Метінвесту. Як згадує Надія, дістатися до Запоріжжя було складно.

– У нашій родині шестеро людей. Ми виїхали всі на попутному транспорті. Але через обстріл колону розділили. Свекор та його син встигли виїхати, а ми залишились. Довелося повертатися до Маріуполя. Ми жили там ще тиждень. 15 березня ми дізналися, що можна виїхати, на жаль, це був не «зелений коридор», але хоча б з’явилася можливість, – згадує Надія. – Чоловік посадив на попутку свекруху і прибіг за нами в бомбосховище. Він посадив на попутку мене з хлопцями, а сам приїхав наступного дня. Ми приїхали до Запоріжжя, бо це найближчий населений пункт, де хоча б відносно спокійно та безпечно. Тут нас дуже гарно прийняли, надали житло, їжу. Нам тут подобається. В місті добре й безпечно, тому ми вирішили залишитися в Запоріжжі.

Антон Ніколаєнко

Антону НІКОЛАЄНКУ також довелося покинути рідний Маріуполь. Хлопець працював на Маріупольському ремонтно-механічному заводі. Евакуюватися встиг у перший день війни. Антон уже знайшов роботу в Запоріжжі.

– 24 лютого в мене була перша зміна на роботі. Зміна почалась, а потім ми сиділи в бомбосховищі, чекали команди, що роботи далі. Начальник зміни сказав, щоб ми їхали додому й чекали. Я жив з дружиною та дитиною на лівому березі Маріуполя, там було дуже гучно. У всіх була паніка, ніхто не знав, що робити, – розповідає Антон. – Тоді працював тільки один блокпост у бік Бердянська. Ми взяли документи, поїхали в тому, в чому були, ніхто не думав, що брати з собою. Нам пощастило виїхати, бо ввечері мені подзвонили і сказали, що блокпост не працює. Спочатку ми поїхали до батьків у село Старомайорське. Але там також десь через три тижні почались бойові дії. Приїхали військові з ЗСУ та попередили, що в селі буде небезпечно. Батьки сказали, аби ми їхали. Потім я їх також забрав. У Запоріжжі я живу в друга. Дружину, дитину та маму ми відправили до Германії, а ми з батьком тут.

Щодо пошуків роботи та допомогу з працевлаштуванням Антон НІКОЛАЄНКО розповідає таке: «Коли приїхав до Запоріжжя, одразу почав шукати роботу. А потім мені зателефонували з Центру кар’єри Метінвест і запропонували роботу. Я працевлаштовуюсь на Запорізький ливарно-механічний завод. Дуже радий, що залишився працювати на підприємстві Групи Метінвест. Нам добре допомагають, розповідають, куди звертатися, запитують, що нам потрібно. Мені пощастило, що я працюю в цій компанії. Я втратив дім у Маріуполі, батьківський дім у селі. Як жити далі, що планувати, поки неможливо сказати. Але робота є – це вже щось».

Маріупольці зазначають, що вдячні запоріжцям за теплу зустріч, але сподіваються повернутися до рідного міста, щоб відбудовувати його.

Нагадаємо, що Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова продовжують підтримувати тих, хто страждає від агресії РФ проти України. Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» набирає обертів, щоб якнайбільше людей відчули підтримку. Від початку заснування проєкту за кордоном і в Україні закуплено 2 тис. 700 тонн харчових продуктів.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.