Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Модернізація 17.09.2019 Читати 4 хв

МАРІУПОЛЬСЬКІ МЕТКОМБІНАТИ МЕТІНВЕСТ ВІДЗВІТУВАЛИ ЩОДО ЕКОМОДЕРНІЗАЦІЇ

Маріупольські металургійні комбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест відзвітували Голові Донецької обласної державної адміністрації та громадськості щодо виконання публічних екологічних зобов'язань. Павло Кириленко зазначив, що згідно із публічними зобов'язаннями, підприємства виконують модернізацію за графіком.

Серед великих проєктів виконано такі: виведені з експлуатації доменна піч №1, коксові батареї № 5, 6, 7 та аглофабрика на МК «Азовсталь», нагрівальні колодязі ЛПЦ-1700 на ММК імені Ілліча та застаріле мартенівське обладнання на двох підприємствах. На стадії реалізації знаходяться проєкти з реконструкції систем аспірації доменного, конвертерного та вапняно-пального цехів меткомбінатів.

На МК «Азовсталь» низка проєктів підійшла до фінальної стадії. Завершуються пусконалагоджувальні роботи сучасної системи аспірації дробарки феросплавів, а також нових систем аспірації установок піч-ківш конвертерного цеху. На фінішній прямій модернізації доменної печі №3. «У нас діє розроблений план-графік екологічних заходів та графік виконання наших публічних екологічних зобов'язань. Реалізація природоохоронних проєктів – стратегічне завдання, від якого ми не відступаємо ні на крок», - зазначив директор з охорони праці, промислової безпеки та екології МК «Азовсталь» Андрій Савченко. На ММК імені Ілліча на стадії завершення другий етап реконструкції аглофабрики.

До кінця року на підприємстві закінчать будівництво та введуть в експлуатацію рукавні фільтри із системою сіркоочищення на зоні спікання агломашин № 1-6 та зоні охолодження агломашин №№10-12. А до кінця 2020 року проєкт реконструкції газоочищення аглофабрики буде виконано повністю. «Група Метінвест – послідовна у своїх діях компанія. Ми обіцяли мешканцям йти до чистої металургії та тримаємо слово. Наприкінці наступного року димлення аглофабрики, яке йде щодня протягом 50 років, мінімізується, можна сказати, практично припиниться», - наголосив генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко.

На зустрічі керівники також обговорили низку проблемних питань. Одне із них – нестача кваліфікованих проєктантів на ринку послуг, тому компанії доводиться розраховувати лише на власні сили. Друге важливе питання – екологічний податок, який більшою мірою перераховується до державного та обласного бюджетів, а не залишається у місті, де працюють підприємства. «Держава має допомагати промисловості у розв'язанні різних питань, зокрема стосовно податків. Щодо модернізації, я бачу, що підприємства йдуть за графіком та виконують публічні зобов'язання. Ви також маєте бути в діалозі з громадою та показувати реалізацію важливих проєктів», - наголосив голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.