КСВ 10.03.2021 Читати 4 хв

Маріупольські меткомбінати безоплатно передають шлак для ремонту доріг

Група Метінвест продовжує реалізовувати програму допомоги територіальним громадам із будівництва й ремонту доріг у населених пунктах із застосуванням металургійних шлаків.

Сировина передається громадам безоплатно та з доставленням. У 2019 році уряд України дозволив для ремонту й будівництві доріг використовувати металургійні шлаки та золи в обсязі не менше 10%. У липні того ж року меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест уклали меморандуми з селищними радами та районними адміністраціями про некомерційний збут шлакової продукції для будівництва доріг і застосування в комунальному господарстві. Це допомагає вирішувати одразу два завдання – здешевлює будівництво доріг і знижує обсяг накопиченої комбінатами вторинної сировини.

У будівельний сезон, з початку весни та до кінця осені, маріупольські меткомбінати щомісяця відвантажують десятки тисяч тонн шлаку на будівництво доріг. Для цього вторинна сировина проходить спеціальну підготовку – дроблення, для отримання фракцій не більше 40 міліметрів. Саме такий стандартизований шлак потрібний для будівництва доріг. Також їм замінюють щебінь, видобуток якого дуже трудомісткий.

У цеху перероблення шлаків меткомбінату імені Ілліча зазначають, що процес перероблювання шлаку ведеться безперервно, як і відвантаження вторсировини. До того ж у підрозділі не створюють проміжних запасів, весь шлак, що виробляється, одразу відвантажується замовникам.

З моменту підписання меморандуму маріупольські меткомбінати Групи Метінвест передали громадам понад шістсот тисяч тонн шлакової продукції. За неї металурги не лише не взяли оплату, а й профінансували доставлення замовникам на суму понад 30 млн грн.

– Меткомбінати «Азовсталь» та імені Ілліча регулярно передають металургійні шлаки на безоплатній основі районним та селищним громадам. Наприклад, минулого року близько трьох тисяч тонн відвантажили для відсипання доріг у садівницьких товариствах у районі Старого Криму. Ще 800 тонн вторинної сировини покладено в основу дорожнього покриття під час капремонту доріг двох вулиць у Сартані. Крім того, за 2019 рік у селищі Сартана було збудовано шлакові дороги із застосуванням п'яти тисяч тонн шлаку меткомбінатів, – повідомив начальник управління з соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Дмитро Кушнір.