КСВ 19.03.2021 Читати 4 хв

Маріупольські меткомбінати передають громадам шлак для впорядкування доріг

Група Метінвест продовжує реалізовувати програму допомоги територіальним громадам із будівництва та ремонту доріг у населених пунктах із застосуванням металургійних шлаків.

Цього разу допомогу надано селу Червона Поляна й дачному кооперативу «Вогник» – для відновлення доріг громадам відвантажено 8000 тонн шлаку. Глава Сартанської селищної ради 12 березня звернувся на меткомбінат «Азовсталь» Групи Метінвест із проханням допомогти в облаштуванні ґрунтової дороги завдовжки 1,5 км та 5,5 м завширшки, яка веде до дачного кооперативу «Вогник».

На цю ділянку вже відвантажили 3000 тонн шлаку. Наразі силами підрядної організації ведеться планування поверхні дороги та її вкочування. Для додаткового підсипання дороги Азовсталь готує до відвантаження ще 2000 тонн металургійної вторинної сировини. Перший етап роботи з відновлення проїжджої частини до дачного кооперативу планується завершити 19 березня. Через тиждень, після вкочування автодороги машинами, за необхідності буде організовано фінальне підсипання.

 

«Ми завжди оперативно реагуємо на звернення громад, передаючи металургійні шлаки на безоплатній основі районним і селищним радам. Така співпраця вирішує одразу два завдання – у нас зменшуються обсяги вторинної сировини, а в селищах з'являються впорядковані дороги», – підкреслив директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Іван Голтвенко.

Зазначимо, що меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест також допомагає селам відновлювати дороги. У березні, в межах підписаного меморандуму, підприємство відвантажило 3000 тонн шлаку до села Червона Поляна, де відсипали 2,5 км дороги на трьох вулицях.

 

«Жителі села Красна Поляна щиро вдячні за видану шлакову продукцію та її доставлення. Ми вже відремонтували частину ґрунтових доріг, розпочавши з найскладніших ділянок – це вулиці, що знаходяться в низинах. Під час дощів і танення снігу вони ставали непроїзними. І лише завдяки допомозі меткомбінату імені Ілліча ми змогли розв'язати це питання», – розповіла інспектор села Красна Поляна Олена Хоменко.

Нагадаємо, у 2019 році меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест уклали меморандуми з селищними радами й районними адміністраціями про некомерційний збут шлакової продукції для будівництва доріг і застосування в комунальному господарстві. За цей період маріупольські меткомбінати Групи Метінвест передали громадам понад 600 тисяч тонн шлакової продукції. За неї металурги не лише не взяли оплату, а й профінансували доставлення замовникам на суму понад 30 млн грн.