Стоп коронавірус 29.12.2020 Читати 4 хв

Маріупольські лікарні киснем забезпечені

Фонд Ріната Ахметова та меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест продовжують надавати безоплатну допомогу медустановам Маріуполя, виконуючи заявки маріупольських міських лікарень на постачання кисню. З 21 по 27 грудня металурги безоплатно передали медустановам понад 11 тисяч кубометрів життєво важливого кисню.

Кисень завжди був необхідний лікарням для лікування хворих із серцевими чи легеневими патологіями, а також для пацієнтів, які перебувають у реанімаційних відділеннях і під час проведення операцій. Через поширення коронавірусу та зростання кількості тих, хто заразився, у лікарнях значно зросла потреба в кисні. Меткомбінат імені Ілліча продовжує регулярно постачати життєво важливий газ медустановам Маріуполя в необхідному обсязі. Так, з 21 по 27 грудня за заявками головних лікарів було передано 11096 кубометрів кисню в балонах по 6 кубометрів.

З них 1776 балонів доставлено до лікарень для лікування хворих на коронавірус: 334 балони відвантажено до міської лікарні № 1, 324 балони – до лікарні № 4, 871 балон – до лікарні № 9 і 247 балонів кисню – до лікарні швидкої медичної допомоги.

«Проти пандемії коронавірусу об'єдналися всі – влада, бізнес і благодійні фонди. У тому числі одним із перших прийшов на допомогу системі охорони здоров'я країни благодійний фонд Ріната Ахметова, передавши лікарням 200 висококласних апаратів штучної вентиляції легень, із них 15 апаратів встановили в медзакладах Маріуполя. Так само меткомбінат регулярно постачає медустановам міста життєвого необхідний кисень для ефективного лікування хворих на COVID-19», – зазначив генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Тарас ШЕВЧЕНКО.

Нагадаємо, що медустановам Маріуполя з початку пандемії коронавірусу від Фонду Ріната Ахметова та Фонду Вадима Новинського було передано понад 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб у комплекті з тест-системою та боксом біобезпеки, а також інше обладнання, необхідне для високоточних аналізів.

У медзакладах Маріуполя вже встановлено 15 висококласних апаратів ШВЛ, переданих Фондом Ріната Ахметова. Усі лікарі, які пройшли навчання роботі на новій техніці, отримали від Фонду Ріната Ахметова комплекти медичного спецодягу, пошитого для них за спеціальним замовленням.

Крім того, з початку року Група Метінвест облаштувала в Маріуполі 343 точки прямого подання кисню в медзакладах міста. Інвестиції в будівництво кисневої інфраструктури чотирьох лікарень міста становили 26,5 млн грн.