21.04.2017 Читати 5 хв

Лазурний пляж – 2017

Маріуполь – морське місто, і море – один із головних його природних ресурсів. Цілком логічно, що автори проекту «Блакитний пляж – 2017» цього року знову отримали грант і готові продовжити благоустрій берегової лінії поблизу залізничного вокзалу. 

«Я люблю море, я завжди жив поряд із ним. Раніше це було Каспійське море, тепер Азовське», – говорить керівник проекту Андрій Алтунян. Ідея вдихнути нове життя на узбережжя Маріуполя народилася на одному з міських тренінгів з написання проектів. Так з'явився проект «Блакитний пляж», який виграв грант у рамках соціального конкурсу «Місто нашими руками» у 2016 році. «Гості міста дуже радіють, коли бачать Азовське море. Для маріупольців воно звичне. Ми забуваємо, що у нас є такий гарний ресурс», – стверджує Андрій Алтунян.

Чому вибрали саме цю ділянку пляжу? Територія узбережжя біля залізничного вокзалу – локальна, огороджена ділянка. Крім того, ця ділянка пляжу популярна серед мешканців довколишніх сіл, які у вихідні дні приїжджають на станцію залізничного вокзалу. Це зручно, тому саме на цю ділянку звернули увагу насамперед. «Блакитний пляж» – це перший проект ініціативної групи під керівництвом Андрія Алтуняна. Минулого року було встановлено частину обладнання - навіси, кругові лавочки та шезлонги, роздягальні та лавочки з підставками для ніг. Але було бажання закінчити берегову лінію, зробити її красивою, закінченою ділянкою пляжу. Ідея отримала відгук у маріупольців, тому у 2017 році проект знову виграв грант у рамках соціального конкурсу Групи Метінвест «Місто – нашими руками» – із призового фонду на благоустрій пляжу виділили майже 100 тисяч грн. Обсяг робіт буде збільшено: окрім додаткового обладнання, автори проекту планують організувати реконструкцію громадської вбиральні.

«Місто – нашими руками» – це конкурс, який дуже відомий маріупольцям. Ми спостерігали за ним, за тими ідеями, які втілюються у життя завдяки йому. Він розвиває інфраструктуру та направлений локально на Маріуполь. Наступного року ми знову плануємо взяти участь, оскільки багато ідей. Можливо, це вже не буде морський проект, а інший. У Маріуполі безліч невеликих паркових зон та місць для відпочинку, які потребують уваги. Їх хочеться побачити у новому форматі, облагородженими, щоб маріупольцям було комфортно та затишно», – каже Андрій Алтунян. «Блакитний пляж» користується популярністю серед городян. Дехто навіть називає його «маленькою Європою» і приїжджає відпочити з усіх куточків міста. «Найбільша нагорода, коли люди розуміють ідею, оцінюють її та кажуть, що це дуже добре. Одна річ – реалізація своїх амбіцій, і зовсім інша, коли люди кажуть, що це круто», – переконаний Андрій Алтунян.