КСВ 22.12.2020 Читати 4 хв

Криворізький фонд майбутнього допомагає розвивати соціальний бізнес

Студенти програми Master of Public Administration (МРА) завершили освітній модуль, який стосувався бюджетотворення. Серед тем, що розглядалися – надходження до скарбниці від малого й середнього бізнесу (МСБ). Серед слухачів курсу – менеджери ГО «Криворізький фонд майбутнього», які вже мають досвід розвитку МСБ і підтримки регіональної економіки.

Частка малого й середнього бізнесу у ВВП держави становить 55%, більшість послуг – соціально значущі та супроводжують усі сфери повсякденного життя містян. Тому одне із завдань державної, міської влади, представників громадськості й великого бізнесу – підтримка та розвиток МСБ.

Минулого року у Кривому Розі з ініціативи «Криворізького фонду майбутнього» та за фінансової підтримки компанії Метінвест для містян пройшов навчальний курс із соціального підприємництва. Соціальний бізнес – світовий тренд, мета якого не тільки отримувати прибуток, а й розв'язувати суспільні проблеми. У нашому місті таким гострим питанням був доступ до сучасних педагогічних сервісів.

Тому криворіжці, які долучилися до освітнього проєкту, вивчали бізнес-планування, фінансове моделювання та навички якісного надання послуг. У результаті учасники презентували бізнес-моделі центрів дитячого розвитку. Найкращі проєкти отримали фінансування для втілення в життя. Керівники-переможці об'єдналися в мережу центрів дитячого розвитку Kids Education, що налічує 17 закладів із більш як 200 видами послуг у всіх районах Кривого Рогу.

«Я психолог і мама дошкільниці. І знаю, наскільки важливо, щоб дитина могла гідно підготуватися до школи, розвивати свої здібності. А водночас необхідні гуртки мають бути поруч із будинком. Тому створення мережі дитячих установ сприяє тому, щоб більше дітей могли виявити себе. Ще одна перевага – ми надали нові робочі місця, збільшили надходження до бюджетів. Тому цей проєкт від Метінвесту та Криворізького фонду на користь усім – і батькам, і суспільству», – зазначила керівниця дитячого центру Ірина ЧОРНОБАЙ.

Криворізькі спеціалісти продовжують навчання за програмою МРА. Опанування освітнього курсу дозволить втілювати проєкти, спрямовані на підвищення якості життя, розвиток інфраструктури, допоможе залучати інвестиції та знаходити джерела для наповнення місцевих бюджетів.