Кар'єра 11.03.2021 Читати 4 хв

Криворізькі підприємства допомагають студентам здобути другу освіту

Група Метінвест продовжує підтримувати програму дуальної освіти в Кривому Розі. В межах взаємодії з вишами на комбінатах проходять практику вісім студентів-збагачувачів Криворізького національного університету, навчання яких фінансують криворізькі підприємства Метінвесту.

Раніше студенти КНУ вже закінчили вищий навчальний заклад за однією з технічних спеціальностей, після чого вирішили стати збагачувачами й зараз здобувають другу вищу освіту. У межах програми дуальної освіти студенти вивчають технологічний процес, аналізують роботу дільниць, а за підсумками проходження практичного навчання пропонують і захищають дослідно-промислові проєкти для впровадження на виробництві.

В основі студентських проєктів – ідеї, спрямовані на підвищення якості продукції та економії ресурсів. Практиканти збирали інформацію протягом трьох семестрів. Досвідом із ними ділилися наставники – провідні спеціалісти комбінатів і викладачі КНУ. Таку форму навчання запропоновано не лише майбутнім збагачувачам, а й студентам механіко-машинобудівного факультету Криворізького нацуніверситету.

– Дуальна освіта – це добра можливість для перевірки знань і здібностей. Коли ти розумієш, що в тобі зацікавлені, відчуваєш підтримку професіоналів – це мотивує та надає впевненості у власних силах. Ми самостійно аналізуємо й розбираємо ситуації, приймаємо рішення та беремо на себе відповідальність. Зокрема, для нас це шанс працевлаштування на підприємствах Метінвесту, кар'єрного зростання, – зазначила Наталія Стець, студентка кафедри «Збагачення корисних копалин» КНУ.

Наразі студентка працює над дипломом на тему «Флотаційне збагачення для підвищення якості концентрату» та мріє стати учасницею інвестиційного проєкту будівництва флотаційного комплексу на Північному ГЗК, де працювала контролером продукції збагачення.

– Модернізація виробництва неможлива без технічних фахівців. Промислові підприємства відчувають гострий дефіцит спеціалістів із високою кваліфікацією. Щоб залучити випускників вишів, компанія Метінвест створює конкурентні й привабливі умови роботи, мотивує молодь до кар'єрного та професійного зростання. Велику увагу криворізькі комбінати приділяють освітнім програмам, спрямованим на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, на підтримку талановитих студентів. Тільки за останні два роки майже тисяча студентів криворізьких інститутів, коледжів, ліцеїв пройшла практику на підприємствах Метінвесту, – повідомив директор з персоналу та соціальних питань Північного ГЗК Андрій Щербак.

За фінансової допомоги ГЗК Метінвесту за реалізовані масштабні проєкти зі створення навчального центру «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології Siemens» у Криворізькому національному університеті, першого IT-хабу й коворкінгу в Криворізькому економічному інституті.

Метінвест залучає студентів до участі в чемпіонатах M.Student Champ, CASERS для роботи над вирішенням реальних виробничих завдань. Найкращим надають можливість проходження практики та працевлаштування в компанії, переможці чемпіонатів отримують фінансову винагороду.