Наразі ця сторінка ще не доступна українською
КСВ 23.10.2018 Читати 4 хв

МЕТІНВЕСТ ДОПОМОГ СТВОРИТИ КРЕАТИВНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ЖИТЕЛІВ МАРІУПОЛЯ

У Маріуполі відкрився креативний центр «Гавань творчості». На основі дитячої бібліотеки імені О.П. Чехова створили простір для зустрічей, майстер-класів, майданчик віртуальних подорожей та куточок вивчення природи. У творчому центрі немає вікових чи територіальних обмежень, а всі заняття – безоплатні.

Достатню увагу приділять також дітям з особливими потребами. «Бібліотеки потребують якісних змін. Завдяки грантовим проєктам така можливість є. Це стимулює бібліотекарів бути творчими, креативними, цікавими для дітей», – каже організатор проєкту Юлія Василенко. Центр «Гавань творчості» знаходиться у Приморському районі, і відвідати його можуть діти та дорослі з усього Маріуполя.

«Гавань творчості» – це проєкт, який не має меж. У Маріуполі мешкають дуже творчі діти. І їх слід розкривати для майбутнього нашого міста. Сучасна бібліотека має «широкі двері», через які дитина заходить і отримує все, що необхідно для реалізації та успіху в майбутньому», – сказала організатор проєкту Юлія Ашихміна.

Які тренінги та майстер-класи проводити в центрі, визначать його гості. Організатори проєкту планують удосконалювати наповнення «Гавані творчості», враховуючи вподобання юних відвідувачів. «У цій бібліотеці буваю щонеділі. Тут цікаво: багато гарних книг, розповідають про наше місто та країну. Тут можна класно провести вільний час», – ділиться враженнями молода гостя центру Марія Липова. Проєкт виграв грант конкурсу «Місто – нашими руками». Партнерами Групи Метінвест стали громадська організація «Маріупольська спілка молоді» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). «Бібліотека сьогодні – це не просто місце зберігання книг, це також місце, де цікаво розвиватися. Ці стіни дарують більше натхнення та бажання робити наше місто новим, найкращим та успішним», – зазначає представник «Маріупольського союзу молоді» Олексій Копатько.

Креативний центр став доповненням якісних змін у новій українській школі. «Система освіти увійшла до глибокої реформи. Ці зміни співзвучні із креативним центром «Гавань творчості». Ми спостерігаємо за зустрічним рухом бібліотеки до школи», – уточнює координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Сергій Магера.