Наразі ця сторінка ще не доступна українською
27.04.2018 Читати 5 хв

КОМБІНАТ ЗАПОРІЖСТАЛЬ ЗАВЕРШИВ ЕКОЛОГІЧНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ АГЛОФАБРИКИ

«Запоріжсталь» Групи Метінвест завершив важливий екологічний проєкт – модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6. Інвестиції у реалізацію проєкту склали понад 1,2 млрд гривень. 

«Ми реконструювали газоочисні системи агломашин №1-6 послідовно з 2012 року, за умов активного виробництва. При розробці та реалізації проєкту враховували найсучасніший світовий досвід: 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, Японії, США та Європи, – це рукавні фільтри, що є найбільш ефективним методом очищення. Саме цю технологію застосовано і на газоочищенні аглофабрики «Запоріжсталі», - зазначив генеральний директор комбінату Ростислав Шурма.

У квітні 2018 року комбінат повністю завершив модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, що забезпечують очищення повітря від пилу – до 30 мг/м3, за сірчистим ангідридом – нижче 400 мг/м3, що відповідає європейським нормативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від зворотного циклу аглоцеху

«Нові газоочисні системи аглофабрики дозволять зменшити викиди пилу на 90%, викиди оксидів сірки на 50%. Реалізація цього рішення дозволила підприємству виконати взяті на себе зобов'язання щодо зниження техногенного навантаження на регіон. Для «Запоріжсталі» це на 100% екологічний проєкт, у якому немає економічної складової», - наголосив Ростислав Шурма.

У технології очищення повітря рукавними фільтрами використовується ексгаустер, який забезпечує подачу повітря на агломашину для спікання агломерату та подальше транспортування забрудненого повітря на рукавні фільтри. Процес побудований таким чином, що відключення ексгаустера призведе до зупинки виробництва агломерату та втрат виробництва. Зупинка газоочищення можлива лише за умови зупинки всієї агломашини на технічне обслуговування. Автоматизована система управління технологічним процесом аглофабрики виключає людський фактор. Оператори диспетчерської аглофабрики виконують виключно контрольно-моніторингову функцію.

З цією метою фахівці служби моніторингу та контролю роботи газоочищення аглофабрики пройшли спеціалізоване навчання стандартам роботи на новому екологічному обладнанні. Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі з дискретністю в мілісекунди показують ефективність роботи газоочисного обладнання. Система онлайн-моніторингу – це не тільки контроль кінцевої концентрації викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а й можливість оперативного керування процесом очищення, що забезпечує надійність та ефективність експлуатації газоочисного обладнання.

Зазначимо, комбінат «Запоріжсталь» у 2012-2017 роках інвестував в екологічну модернізацію близько 8,8 млрд гривень. Серед головних екологічних проєктів комбінату - повна екологічна модернізація аглофабрики підприємства з будівництвом нових високоефективних газоочисток на всіх шести агломашинах, масштабна реконструкція доменної печі №4 із встановленням системи аспірації ливарного двору та підбункерної естакади, будівництво нової травильної лінії у цеху холодної прокатки №1, а також масштабна реконструкція доменної печі №3 Усі нові та реконструйовані об'єкти комбінату інтегровані в унікальну систему візуалізації та онлайн-моніторингу технологічних процесів «Підприємство на долоні».