Модернізація 05.02.2021 Читати 3 хв

Комбінат Азовсталь тримає під контролем кабельні мережі

На об'єктах кабельних мереж цехів меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест встановили сучасні системи пожежогасіння та сигналізації. Інвестиції в безпеку співробітників і підприємства – понад 2,2 млн грн. На кабельному поверсі відсіків № 1-3 дільниці компресії повітря кисневого цеху меткомбінату «Азовсталь» встановили сучасну систему пожежогасіння, сигналізації та оповіщення.

Нова система має функції світлозвукового оповіщення людей про пожежну небезпеку та автоматичного пожежогасіння за допомогою діелектричного порошку кабельних відсіків. Монтаж системи складався з установки пультів управління, теплових і димових датчиків, кабельно-провідникової продукції, світлозвукових і пожежних сповіщувачів, модулів пожежогасіння й аварійних світильників.

Також сучасну систему пожежної сигналізації встановили на 12 об'єктах дільниці коксохімічного виробництва цеху мереж та підстанцій (ЦМП). Як розповів провідний інженер з надійності підрозділу Сергій Кутьїн, головна перевага нової системи сигналізації – здатність виявити пожежу на ранній стадії та передати повідомлення про підвищення температури, іскри або дим на пульт централізованого пожежного спостереження через GSM-модуль, тим самим гарантуючи безпеку експлуатації об'єктів.

Виникнення пожежі на підприємстві може призвести до зупинки обладнання, що тягне за собою зниження виробництва. Але найстрашніше, що пожежа несе загрозу життю та здоров'ю працівників. Нові системи пожежної безпеки дозволяють організувати правильну і швидку евакуацію людей та виключають імовірність їх травмування. Крім того, оперативне реагування на виникнення пожежі знижує ризик псування устаткування.

— Сергій КАЛИНИЧЕНКО, директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату «Азовсталь».