Стоп коронавірус 05.01.2021 Читати 4 хв

Кисень – на порятунок маріупольців

Фонд Ріната Ахметова та меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест регулярно надають безоплатну допомогу медустановам Маріуполя, забезпечуючи міські лікарні киснем. За 2020 рік медикам передали понад 200 тисяч кубометрів життєво необхідного газу для порятунку життів пацієнтів.

Меткомбінат імені Ілліча протягом багатьох років співпрацює з медзакладами Маріуполя, виконуючи заявки на постачання кисню. У 2020 році через поширення COVID-19 і зростання хворих на коронавірус, які потребують стаціонарного лікування й застосування киснетерапії, зросло споживання кисню, відповідно, зросло й постачання.

Так, за 12 місяців минулого року меткомбінат передав міським лікарням 206 тисяч кубометрів кисню на суму майже 11,5 млн грн. У тому числі 183 тисячі кубометрів газу поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус. За аналогічний період 2019 року лікарням було відвантажено 53 тисячі кубометрів кисню на суму 1,5 млн грн.

Також з початку пандемії коронавірусу Група Метінвест інвестувала 26,5 млн грн у будівництво кисневої інфраструктури, облаштувавши 343 точки подання кисню до лікарняних ліжок. Завдяки металургам меткомбінатів «Азовсталь» та імені Ілліча в міській лікарні (МЛ) № 9 під'єднали 112 кисневих точок, у МЛ № 4 – 131 точку, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 40 точок та 60 – у МЛ № 1. Прокладено понад три тисячі метрів кисневих мереж. Змонтовано систему автоматичної безпеки. Побудовано дев'ять рамп для закачування кисню на 324 балони.

Для обслуговування кисневих постів і гарантування безпеки в роботі з киснем маріупольські металургійні комбінати направили профільних спеціалістів до міських лікарень. Кисневики працюють у цілодобовому режимі, забезпечуючи безперебійне постачання кисню до хворих на COVID-19.

«Група Метінвест завжди підтримує Маріуполь у розв'язанні складних питань. Так, і з початком пандемії коронавірусу металурги спільно з фондами Ріната Ахметова та Вадима Новинського першими прийшли на допомогу міській системі охорони здоров'я, поставивши до лікарень 15 апаратів ШВЛ, понад 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб у комплекті з тест-системою та боксом біобезпеки, а також інше обладнання, необхідне для проведення високоточних аналізів. Так само меткомбінат імені Ілліча безоплатно забезпечує лікарні киснем у повному обсязі», – зазначив генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Тарас ШЕВЧЕНКО.