Наразі ця сторінка ще не доступна українською
КСВ 23.02.2016 Читати 5 хв

Кіно під зірками. Дубль 6

У Кривому Розі у рамках Програми соціального партнерства Групи Метінвест відбувся кінофестиваль «Кіно під зірками. Дубль 6». Програма соціального партнерства Метінвесту – це не лише благоустрій території: дитячі та спортивні майданчики чи інші розважальні комплекси. Програма набагато ширша. Вона має на меті розвивати духовну жити жителів міст присутності. У Кривому Розі пройшов шостий кінофестиваль «Кіно під зірками. Дубль 6».

Фестиваль з права можна назвати міжнародним. Лише цього року заявки на участь подали конкурсанти із 18 країн світу. Усього за 6 років взяли участь режисери з 40 країн. Цього року криворізький кінофестиваль отримав новий виток розвитку. Тепер не лише професійне журі, а й кожен користувач інтернету міг вибрати найкращі картини за допомогою on-line голосування. Переможцем кінофестивалю "Кіно під зірками "Дубль 6" стала Олександра Колесник, взявши гран-прі за короткометражний фільм "t" (Час). Імена всіх переможців на сайті "Кіно під зірками" або на офіційній сторінці фестивалю у ВКонтакті.  

Історія «Кіно за зірками» розпочалася на ПівнГЗК у 2010 році. Спочатку планувалося проведення внутрішнього кінофестивалю аматорського кіно. Однак одразу стало зрозуміло, що в межах одного підприємства тісно. Вже на перший конкурс було представлено понад 40 фільмів не лише з усіх куточків України, а й із ближнього зарубіжжя. Переможцям вручили символічні хлопавки, на яких було написано: «Криворізький фестиваль аматорського кіно. Дубль 1».

Але вже з наступного року слово аматорський назавжди зникло з напису. Рівень робіт був настільки високим, що було ухвалено рішення не ділити номінації на «аматори» та «професіонали». Учасниками стають учні та практикуючі режисери, люди різних професій та покликань. За словами конкурсантів, ця яскрава подія відкриває для поціновувачів кіномистецтва світ незабутніх емоцій, неповторних образів та творчих відкриттів. Щороку кількість учасників зростає. У 2014 році на конкурсну програму кінофестивалю надіслали вже понад 300 робіт із 29 країн світу. Із загальної кількості на суд журі та глядача представлено 100 найкращих із 14 країн. 

Наталія Шамрицька, координатор кінофестивалю: - Інтерес до цього кінофестивалю свідчить, що він є значущою та очікуваною подією у культурному житті нашого рідного міста. Ми віримо, що наше кіно зможе зробити світ кращим і добрішим! Як і будь-який серйозний фестиваль, «Кіно під зірками» поділено на кілька номінацій: ігрове, документальне, експериментальне кіно, анімаційні твори, соціальні ролики та музичні кліпи. Обмежень у тематиці, жанрі, просторі та часі немає. Але за роки існування виробився явний тягар до ігрового кіно. Більше половини робіт, що надсилаються, виконані саме в цьому напрямку. Традиційно фестиваль закінчувався увечері, під зірками на майдані палацу культури. Статус конкурсу наголошує на іменитому журі. "Кіно під зірками" регулярно розвивається. У 2012 році було організовано кіноклуб для спілкування учасників фестивалю та просто любителів кіно. 2015 року «Кіно під зірками» вийшло на новий рівень. Вперше в історії фестивалю глядачі та журі мали доступ до конкурсних фільмів у режимі 24/7. Цього разу фестиваль пройшов під гаслом "Світ нашого дому".