Продукція 09.09.2021 Читати 4 хв

Якість продукції Азовсталі – під контролем

У конвертерному цеху меткомбінату Азовсталь Групи Метінвест удосконалюють технологію виплавки й позапічної обробки сталі, щоб продукція, яка випускається, відповідала найвищим вимогам замовника. У підрозділі вже впровадили ряд ефективних заходів для підвищення якості продукції.

Так, поряд із застосуванням вузьких стінок з «вусами», на одному зі струмків машини безперервного лиття заготовок № 6 конвертерного цеху з березня проходять дослідні випробування кристалізатора зі зміненою конусністю, що відповідає за оптимізацію теплопередачі в процесі проходження злитка та якість поверхні безперервнолитого сляба.

Надалі ми розглядаємо можливість комбінації широких стінок зі зміненою конусністю та вузьких стінок з «вусами». Це не тільки виключить дефект типу «Реброва тріщина», а й істотно поліпшить якість поверхні слябів у цілому.

— Геннадій ФІЛІН, провідний інженер-технолог з безперервного розливання сталі конвертерного цеху Азовсталі.

Окрім того, в конвертерному цеху вдосконалюють технології виплавки та позапічної обробки сталі. Наприклад, для замовника з Польщі виготовили ​​продукцію з підвищеними вимогами щодо геометричних розмірів слябів. На початкових етапах при виконанні замовлень для даного клієнта була виявлена ​​тенденція до утворення поверхневих дефектів. З'являлися поздовжні тріщини, що призводило до необхідності проведення додаткових робіт з їх виявлення й видалення. Існуючу технологію скоригували. Посилили вимоги до технологічних характеристик рідкої сталі на різних етапах її виробництва й обробки, а також до шихтових матеріалів. Регламентували їх якісні характеристики та витрати залежно від тепломісткості чавуну. Впровадили нові схеми розкислення й легування сталі. Взяли в роботу більш досконалу й ефективну технологію рафінування рідкої сталі в ковші на час її позапічної обробки.

За словами директора з технології та якості Азовсталі Дмитра Зотова, зараз роботи з освоєння даного продукту ще не закінчено. Технологію виробництва продовжують удосконалювати для досягнення стовідсоткового виходу якісної продукції без проведення додаткових робіт із виправлення недоліків.

Від показників сталеплавильного переділу багато в чому залежить результат роботи всього меткомбінату. Тому за якість продукції конвертерного цеху відповідає комплекс заходів. Їх основна задача  виключити реброву й поздовжню тріщини, поліпшити якість поверхні сляба в цілому, щоб відповідати підвищеним вимогам замовника та утримувати лідерство на ринку металу.

— Дмитро ЗОТОВ, директор з технології та якості Азвосталі.