Модернізація 21.12.2020 Читати 3 хв

КРОК ЗА КРОКОМ ДО ЧИСТОЇ МЕТАЛУРГІЇ В МАРІУПОЛІ

Група Метінвест 2020 року продовжила інвестувати кошти в екологічну модернізацію металургійного виробництва. Всупереч корективам, які пандемія коронавірусу внесла в терміни реалізації частини проєктів, на маріупольських активах компанії завершили сім великих екологічних заходів, ще чотири – на стадії реалізації. На ММК імені Ілліча цього року виконано оновлення пилоочисних споруд міксерів конвертерного цеху.

Нове двоступеневе очищення пилогазового потоку – циклон та рукавний фільтр – успішно справляється зі своїми завданнями, забезпечуючи показники нижче затвердженого українським законодавством нормативу викидів пилу в атмосферне повітря. Встановлення нових фільтрів ФРІР-110 та ФРІР-160, які очищають повітря від сухого дрібнодисперсного пилу у  вапняково-обпалювальному цеху, дозволило значно скоротити викиди пилу, знизити навантаження на навколишнє середовище та покращити умови праці співробітників цеху.

Виконано будівництво аспіраційних систем ливарного двору із реконструкцією наявної аспіраційної системи підбункерних приміщень доменної печі №3. Нині газоочищення дозволяє досягти того, аби залишкова запиленість буда більш як вдвічі нижча за українські норми. Зібраний пил використовується як вторинна сировина, що повністю утилізується в аглодоменному виробництві. Слідом за доменною піччю №3 на підприємстві продовжать будівництво ефективних очисних систем для всього доменного переділу.

У цеху агломерації перейшли з використанням коксу на антрацит. У зв'язку з чим замінили очищувальну установку на ділянці підготовки шихти на новий ефективний рукавний фільтр ВУ-11. Наприкінці року Група Метінвест завершила найбільший екологічний проєкт в історії України – реконструкцію аспіраційних систем аглофабрики ММК імені Ілліча. Рівень викидів тепер відповідає європейським стандартам.

Після поетапного введення в експлуатацію всіх нових фільтрів викиди пилу на аглофабриці знизяться на 90%, викиди сірки – на 46%. «Група Метінвест виконує взяті на себе зобов'язання інвестуючи мільйони в модернізацію виробничих потужностей. При цьому особлива увага приділяється проєктам, спрямованим на зниження техногенного навантаження на довкілля. Цей рік не став винятком, а лише підтвердив, що правильні інвестиції у комплексні рішення завжди дають результат», – наголосив генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко.  

На МК «Азовсталь» також було реалізовано комплекс екологічно вагомих проєктів реконструкції виробництва. У конвертерному цеху після реконструкції введено в експлуатацію газоочищення відділу десульфурації чавуну та аспіраційне встановлення дробильного відділу ділянки сипучих та феросплавів, а також аспіраційне встановлення міксерного відділу, а саме її перший пусковий комплекс у складі рукавного фільтра та зонтів для міксера № 2. Міксер 2 водночас перебуває у процесі реконструкції із заміною корпусу та монтажем зонтів аспірації. Оновлено системи аспірації установок піч-ківш №1 та №2.

У коксовому цеху продовжується капітальний ремонт коксової батареї №1. Роботи виконуються частинами та без повної зупинки агрегату. Паралельно проводиться капітальний ремонт на батареї №3. Для зниження викидів пилу на ділянці сипучих та феросплавів конвертерного цеху навесні цього року розпочато активну фазу реконструкції аспіраційних установок.

Вже змонтовано 58 локальних фільтрів зі 166, що відповідають європейським вимогам щодо ступеня очищення від пилу. Надалі вони працюватимуть на всіх перевантажувальних вузлах, а контролюватиме систему аспірації автоматика. Завершення реконструкції заплановане на третій квартал 2021 року.

«Цього року, незважаючи ні на що, екологічну модернізацію та оновлення низки агрегатів було продовжено. Компанія щорічно збільшує інвестиції та екологічний вектор буде розвиватися. Ми виконали низку найважливіших проєктів у конвертерному цеху, які не завершено – будуть продовжені наступного року, а також розпочнуться нові», – зазначив генеральний директор МК «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.