КСВ 18.10.2021 Читати 5 хв

Метінвест інвестує в розвиток міст

Податки, які сплачує Група Метінвест у містах присутності компанії, формують значну частину місцевих бюджетів, що дозволяє містам активно розвиватися. Крім того, Група Метінвест реалізує низку програм соціального партнерства, що сприяють розвитку громад і покращенню рівня життя. Сукупні соціальні інвестиції в розвиток міст присутності компанії за 2006-2020 роки – 130 млн доларів США.

Група Метінвест є невід'ємною частиною місцевих громад у всіх регіонах, де працюють її підприємства. Компанія системно реалізує соціальні проєкти, що сприяють покращенню рівня життя, підтримує проведення культурних і спортивних заходів. Для забезпечення сталого розвитку міст металурги розширюють стратегічні програми соціального партнерства з муніципалітетами.

За останні п'ять років Група Метінвест інвестувала в розвиток Маріуполя 362 млн грн. Завдяки такій підтримці в Маріуполі з'явилися центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) і два сучасні IT-хаби – Multi-Hub «SPALAH» та IT-хаб «1991», у яких проводять не лише освітні заходи, а й громадські слухання, переговори з потенційними інвесторами міста й інші важливі для розвитку громади заходи.

До 240-річчя Маріуполя Група Метінвест профінансувала реконструкцію фонтану в Театральному сквері – він став першим пішохідним фонтаном у місті, який одразу вподобали городяни. Свій внесок Група Метінвест зробила і в реконструкцію Грецької площі.
 
Завдяки партнерству компанії та муніципалітету змінив свій вигляд парк «Веселка». А поряд відкрито найбільший в Україні ЦНАП «Мультицентр», біля якого створили ще один пішохідний фонтан. За активної підтримки Групою Метінвест проєкту «Затишний двір» у Маріуполі з'явилися сотні по-справжньому затишних дворів – зі спортивними й дитячими майданчиками, гарними альтанками та лавками.
 
У 2020 році, незважаючи на всі складнощі карантинних обмежень, Група Метінвест знайшла можливість і допомогла муніципалітету вдихнути нове життя ще у дві міські локації. Міський пірс тепер став сучасним, стильним і, головне, безпечним місцем відпочинку городян. А на площі Свободи компанія допомогла створити унікальну ілюмінацію, яка заслужено отримала нагороду на міжнародному конкурсі світлового дизайну Lighting Design Awards у Лос-Анджелесі.

Цього року Група Метінвест продовжує реалізацію спільних із містом проєктів – будівництво в Маріуполі першого в Україні житлового будинку з металоконструкцій, масштабну реконструкцію парку імені Гурова, а також перетворення другої сторони міського пірсу. Вже завершено всі підготовчі роботи під забудову «сталевого» будинку та облаштовано фундамент, підрядна організація веде зведення поверхів будівлі. У парку Гурова за рахунок коштів Групи Метінвест відкрито зону барбекю, збудовано адміністративну будівлю, в якій знаходяться санвузол і кімната матері та дитини, облаштовано стоянку для автотранспорту відпочиваючих. Слідом за лівою стороною пірсу допомогли місту провести реконструкцію і правої його частини. Тепер пірс міського водноспортивного комплексу став цілісним, сучасним і комфортним місцем для відпочинку маріупольців усіх поколінь.

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» виступила з пропозицією створити нове місце для відпочинку, обравши для благоустрою площу Перемоги. Оновлена ​​територія органічно вписалася до міської архітектури. Крім безлічі лавок і столиків, тут встановлено велопарковку та проведено декоративне освітлення, висаджено сосни, сакури та безліч інших зелених насаджень. Особлива «фішка» майданчика – вбудовані в лавки зарядки для телефонів.

Великий бізнес не може існувати відокремлено від міст присутності. Ми хочемо, щоб наші співробітники жили в сучасних та комфортних містах. Щороку Група Метінвест виділяє десятки мільйонів гривень на реалізацію значущих для громади проєктів і, незважаючи на напружений час, жодного разу не відмовилися від узятих зобов'язань, а в критичних ситуаціях знаходили можливість додаткового фінансування.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.