Екологія 30.06.2021 Читати 3 хв

Інноваційні методи боротьби з пилом на ПівнГЗК

На Північному ГЗК Метінвесту проведена оцінка екологічної безпеки. З комплексом заходів, спрямованих на зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище, познайомилися фахівці Державної екологічної інспекції, управління екології Криворізької міської ради та представники громадськості.

Інспекція перевірила ефективність виконання заходів щодо пилопригнічення в Первомайському кар'єрі, цеху виробництва окатишів №2, на хвостосховищі, відвалах і відкритих складах дробильної фабрики №3. Побувала в санітарно-захисних зонах, де для закріплення сухих поверхонь і зниження цвітіння застосовують зелені насадження.

 

ЕКОПРОГРАМА

 

Комісія зазначила, що екологічні заходи виконуються на підприємстві відповідно до затвердженої екопрограмми. Так, на обпалювальній машині Лургі 552 А цеху виробництва окатишів реалізується масштабний проект з модернізації газоочисних установок. Тут завершили монтажні та пусконалагоджувальні роботи двох рукавних фільтрів і трьох електрофільтрів. В результаті в корпусах відвантаження окатишів і дроблення бентоніту, зоні підігріву і аспірації знизилися викиди газів до 35-40 мг/м³.

 

Крім того, екологи перевірили хід виконання робіт щодо пилопригнічення на технологічних дорогах і в забоях кар'єра. Відзначили інноваційні підходи, такі як використання торфогідроксіда для зниження впливу на навколишнє середовище, застосування потужних гідромоніторів для поливу доріг.

Наша мета - виробляти продукцію з мінімальним впливом на навколишнє середовище. Завдяки відповідальному підходу до питань виконання екологічних заходів Північний ГЗК у 2020 році знизив викиди пилу і газу в атмосферу на 20%. Позитивної динаміки в зниженні техногенного навантаження на навколишнє середовище на комбінаті досягли за рахунок переходу на нове обладнання і техніку, використання інновацій в гірничих роботах, ефективних газоочисток на випалювальних машинах переробного комплексу. В цьому році стартували з масштабним проектом по згущення відходів при виробництві концентрату, продовжуємо роботи по заміні електрофільтрів на обпалювальній машині Лургі 552 А, реалізуємо ряд проектів щодо пилопригнічення на хвостосховищі, раціонального використання водних і земельних ресурсів.

— Андрій СКАЧКОВ, генеральний директор Північного ГЗКа.