КСВ 30.11.2021 Читати 3 хв

ІнГЗК висадив горіховий гай для мешканців Карпівської територіальної громади

Працівники Інгулецького комбінату взяли участь в екологічній акції з озеленення території у Карпівській громаді. Спеціалісти висадили 450 молодих дерев. 

 

Мешканці Карпівської територіальної громади давно мріяли, щоб на місці пустиря поблизу села Радевичеве з’явилася зелена посадка. Раніше там  були приватні дачі, та довгий час місцина виглядала занедбаною. Озеленити територію допомогли спеціалісти Інгулецького ГЗК. За підтримки підприємства до справи були залучені фахівці з лісництва, придбаний посадковий матеріал і організована спільна екоакція з висадки дерев.

Про те, які саме дерева садити, порадились з місцевими жителями. Селяни зупинили свій вибір на двох видах горіхів – чорному та волоському. Ці породи швидкорослі, морозостійкі, мають пишну крону і дають їстівні плоди. У якості посадкового матеріалу взяли саджанці віком не старші за п’ять років. За словами лісників, саме такого віку дерева добре переносять пересадку і легко вкорінюються на новому місці.Саджали горіхи за всіма правилами у лунки потрібної форми і глибини. А зверху присипали поживним гумусом, який допоможе рослинам перезимувати і прижитися. За прогнозами фахівців, вже за декілька років мешканці села Радевичеве зможуть зібрати перший врожай горіхів. 

Озеленення прилеглої території та санітарно-захисних зон входить до плану екологічних заходів, які щороку проводить підприємство. Тільки у 2021 році зусиллями працівників ІнГЗК було висаджено близько 3,5 тисяч дерев на житломасиві Інгулець, в заказнику «Візирка», вздовж відвалу кар’єру та на промислових майданчиках цехів комбінату.

— Сергій ЗАМРІЙ, директор з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища Інгулецького ГЗК.

Разом з висадкою дерев  на підприємстві широко застосовують й інші зелені технології – засівання відвалів багаторічними травами та закріплення поверхні хвостосховища посівами злакових культур.