Гуманітарна допомога 03.04.2022 Читати 4 хв

Гуманітарна місія

Дирекція з транспорту компанії Метінвест Покровськвугілля надає свій рухомий склад для підвезення гуманітарних вантажів і вивезення людей з гарячих точок.

З перших днів початку бойових дій водії дирекції з транспорту беруть участь у перевезеннях гуманітарних вантажів та евакуації людей. Сьогодні вони здійснюють доставлення продуктів для забезпечення життєдіяльності співробітників підприємств Покровської вугільної групи.

– Через воєнні дії в країні постраждала насамперед транспортна логістика. Багато постачальників відмовляються возити вантажі до міст, що розташовані в безпосередній близькості від лінії фронту. Тому було ухвалене рішення налагодити централізоване постачання харчових продуктів і товарів першої потреби для життєзабезпечення активів МПУ, – зазначив начальник бюро управління соціальної інфраструктури компанії Метінвест Покровськвугілля В'ячеслав БАРАНОВ.

Тепер, крім виробничих нарядів, водії дирекції з транспорту виїжджають у відрядження до Полтави та Дніпра для того, щоб завантажитись на продовольчих базах або у великих мережевих магазинах. Завдяки такому десанту укриття всіх підприємств компанії Метінвест Покровськвугілля забезпечені продуктами тривалого зберігання, водою, матрацами, подушками та пледами.

Водій автоколони № 1 Геннадій Квітковський за кермом фури перевіз 80 тонн гуманітарного вантажу. Він – один із найдосвідченіших працівників дирекції з транспорту. Прийшов на підприємство майже сорок років тому. Пережив усі етапи його становлення, зростання й розвитку. Два роки тому Геннадію довірили новий МАЗ, на потужному тягачі з напівпричепом, на якому він тепер їздить воєнними дорогами країни.

Проте водій не нарікає. Навпаки, пишається тим, що підприємство довіряє йому таку важливу місію. Адже керувати фурою – це особливе мистецтво. У мирні часи Геннадій перевозив металоконструкції для ШУ «Покровське». Відвозив до Нікополя на ремонт шахтні електродвигуни. Важкий метал більш стійкий. А якщо везеш двадцять тонн води, кузов напівпричепа розгойдує на вибоїнах. І тут треба виявляти високий професіоналізм, щоб доїхати безпечно.

– Кожне відрядження – це шлях у невідомість. Через комендантську годину не завжди встигаєш повернутися за один день. Доводиться ночувати в дорозі. Якось у Полтаві ми з напарником пробули майже тиждень. Оскільки вантаж був не готовий, довелося чекати. Та й їзда через блокпости, під звуки літаків і виття сирен – не для слабких нервів, – каже водій автоколони № 1 транспортної дирекції компанії Метінвест Покровськвугілля Геннадій КВІТКОВСЬКИЙ.

Окрім доставлення гуманітарних вантажів, водії дирекції з транспорту вивозять людей із Вугледару, Волновахи та інших населених пунктів. Неодноразово їздили в гарячі точки Роман Онищенко, Олександр Павленко та Григорій Рева. А перший рейс із порятунку маріупольців у складі п'ятнадцяти автобусів пробув у Запоріжжі два тижні, чекаючи на гуманітарний коридор. Наразі водії вже повернулися додому. Днями ще шість автобусів виїхали до того ж напрямку. Ми бажаємо нашим мужнім водіям удачі та повернутися додому цілими й неушкодженими.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.