Стоп коронавірус 14.04.2021 Читати 5 хв

Група Метінвест допомагає лікарням Маріуполя збільшити кількість кисневих точок

Слідом за міською лікарнею № 9 завдяки фінансуванню Групи Метінвест новою кріосистемою розподілу кисню обладнали міськлікарню № 1. Такий підхід дозволить медустанові збільшити кількість кисневих точок до 212, й уникнути щоденної заміни балонів, роблячи тижневий запас рідкого кисню.

Уже рік медики допомагають хворим на коронавірус боротися з недугою. Основа лікування – киснева терапія, газ для якої в Маріуполі безоплатно постачає меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест. Натепер у місті достатньо ліжок із під'єднаним киснем, але готуючись до третьої хвилі COVID-19, вирішено збільшити кількість кисневих точок.

Для безперебійного подання кисню до всіх ліжок Група Метінвест закупила три кріосистеми для лікарень № 1, 4 та 9. У Міськлікарні № 9 нова система зберігання й розподілу кисню вже встановлена ​​та готова до роботи. Наразі завершуються монтажні роботи на території лікарні № 1.

На території медустанови встановлено газифікатор на п'ять кубометрів із зовнішнім випарником і йде під'єднання самої станції. Система перетворюватиме рідкий кисень на газоподібний і відразу подавати його на кисневу точку, при цьому підтримуючи стабільний тиск газу й рівномірно розподіляючи навантаження на кожне відділення. Заправляти бочку кріосистеми потрібно буде набагато рідше, ніж балони з газоподібним киснем, що спростить обслуговування цієї важливої ​​інфраструктури.

«Усі пацієнти, яких госпіталізують у ковідне відділення, потребують кисню. Тому для нас дуже важливо мати запас міцності в питанні забезпеченості киснем. Крім пацієнтів з СОVID-19, кисень життєво необхідний і в корпусах інших наших відділень – хірургії, неврології, терапії, урології, опіковому відділенні», – підкреслила директорка міськлікарні № 1 Лариса Мамаєва.

У міській лікарні № 4 також найближчим часом буде збудовано газорозподільну станцію, де під'єднають 60 додаткових кисневих точок.

«Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою Метінвест із самого початку поширення пандемії коронавірусу прийшли на допомогу міській системі охорони здоров'я, забезпечивши стабільне постачання кисню в медустанови та побудувавши кисневі станції, від яких під'єднали до життєво необхідного газу 343 ліжка в чотирьох лікарнях Маріуполя. Зараз кількість кисневих точок збільшуємо вдвічі, встановлюючи автоматизовані кріосистеми», – зазначила в. о. директора з персоналу та соціальних питань комбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олена Кондалова.

Нагадаємо, що інвестиції Групи Метінвест у будівництво, утримання й обслуговування кисневої інфраструктури в Маріуполі становили понад 72 млн грн, що дало можливість облаштувати майже 700 лікарняних ліжок прямим поданням кисню. У 2020 році металургійні підприємства в Маріуполі спільно з Фондом Ріната Ахметова передали маріупольським міським лікарням 206 тисяч кубометрів кисню на суму 11,5 млн грн, у тому числі 183 тисячі кубометрів газу поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус.