Важлива новина 02.02.2022 Читати 4 хв

Група Метінвест сумлінно сплачує всі податкові відрахування та діє строго в рамках українського законодавства

Повідомлення про начебто імовірні факти заниження податкових зобов'язань підприємствами Групи Метінвест не відповідають дійсності. Податкові органи не підтверджують наявності будь-якого податкового боргу Групи і, ба більше, офіційно надали інформацію про його відсутність.

Компанії також не надали інформації про підстави для ствердження, що існує певна недоплата податків у сумі 18 млрд грн. Лише у 2021 році Група перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 52,7 млрд грн податків та зборів, що у 2,4 рази більше, ніж у 2020 році.

Проте, незважаючи на ці факти, на підприємствах Групи провели обшуки, здійснені зі значними порушеннями законодавства. Зокрема, обшуки проведено на підставі «дефектної» ухвали суду, в якій не зазначений термін її дії, що прямо суперечить нормам Кримінального процесуального кодексу України.

Обшуки проводилися частково у приміщеннях та за адресами, які не були вказані у судових рішеннях. Правоохоронні органи блокували відеофіксацію слідчих дій з боку адвокатів компанії. Зазначені дії правоохоронних органів суперечать вимогам законодавства України та будуть оскаржені у судовому порядку.

Поведінка правоохоронців виходила за межі правового поля та ймовірно свідчить про те, що справжньою метою організованих обшуків було не виявлення речей чи документів, пов'язаних із розслідуванням, а суто залякування та утиск бізнесу.