Важлива новина 07.03.2022 Читати 5 хв

Гірники «Покровськвугілля» Групи Метінвест Ріната Ахметова – активні донори крові

З перших днів війни не припиняється потік людей у відділення переливання крові Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування.

Серед охочих дуже багато тих, хто робить це вперше в житті. Люди приїжджають з усієї округи. Не відстають від новеньких і постійні донори – працівники шахтоуправління. Крім безпосереднього обов'язку – давати країні вугілля, гірники роблять свій внесок, віддаючи частинку себе.

– Шахтарі завжди дуже охоче здають кров. У нас шахтарський край, тож серед відвідувачів багато гірників. А в цей тривожний час кількість охочих стати донорами збільшилась у рази. Потреба донорської крові є завжди, наразі дуже потрібні групи з негативним резус-фактором, – зазначила завідувачка відділення переливання крові Ірина ЛИЧИК.

Михайло – прохідник шахтоуправління «Покровське» Групи Метінвест Ріната Ахметова. Каже, щойно запровадили воєнний стан, захотів хоч чимось допомогти та першого ж вихідного вирушив у відділення переливання. Але там попередній запис на два тижні вперед – так багато охочих. Зараз гірник очікує на свою чергу, щоб стати донором уперше в житті.

Ще один працівник шахтоуправління, підземний електрослюсар Григорій – постійний донор. Здавав кров багато разів. Його черга на забір крові припала саме на перші дні війни. Він зазначає, що раніше, чого гріха таїти, багато хто здавав кров, щоб мати додаткові вихідні. Але зараз людей спонукає сумлінне почуття обов'язку перед країною.

Проте щоб шляхетний вчинок приніс користь, донору необхідно дотримуватися деяких правил. За добу до візиту у відділення переливання крові потрібно прибрати з харчування жирну, копчену й смажену їжу, молочні страви та яйця, а також алкоголь. За 72 години до процедури не приймати ліки й не колоти внутрішньом’язові та внутрішньовенні уколи.

– Багато донорів через недосвідченість приходять здавати кров натще, але це неправильно. Вранці слід обов'язково поснідати. Це можуть бути каші на воді, фрукти та овочі, галетне печиво, солодкий чай. Тобто нежирний, але поживний сніданок, – каже Ірина ЛИЧИК.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.