Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Екологія 28.04.2020 Читати 5 хв

ГЗК МЕТІНВЕСТІ ВИКОНУЮТЬ ЗАХОДИ МІСЬКОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПРОГРАМИ З ПИЛОПРИДУШЕННЯ

Через теплу та посушливу весну цього року в Україні найчастіше утворюються пилові бурі. У Кривому Розі, аби боротися з пилом у кар'єрах та на міських вулицях, гірничо-збагачувальні комбінати Метінвесту використовують сучасну водополивальну техніку.

З початку березня для пилопридушення у Першотравневому та Аннівському кар'єрах Північного ГЗК працюють дев'ять поливозрошувальних автомобілів БелАЗ. Шість потужних гідромоніторів із місткістю цистерн 119 кубометрів поливають забої та центральні магістралі. Машини мають потужні насоси для розширення зони поливу до 60 метрів. Завдяки далекобійності гідромоніторів БелАЗи накривають вертикальним струменем одночасно до чотирьох горизонтів. У разі зміни кута повороту поливають малодоступні місця.

Три 30-кубові БелАЗи обслуговують внутрішні шляхи, заправляють водою бурові верстати для зниження пилу під час підготовки свердловин. Роботи ведуться цілодобово. За день автомобілі витрачають понад 3,5 тисячі кубометрів води для зрошення всіх забоїв та технологічних доріг у кілька етапів.

«Для виконання екологічних заходів щодо пилопридушення на Північному ГЗК, комбінат за останні два роки повністю оновив парк поливозрошувальних машин. Крім чудових технічних характеристик, їх плюс у зручному використанні та комфортних умовах праці для машиністів та гірників. У гірничих роботах на підприємстві застосовуємо безтротилові вибухові речовини, зовнішню та внутрішню гідронабійки. Успішно провели промислові випробування із застосуванням у вибухових роботах торфогідроксидного реагенту. Істотно знижує техногенне навантаження на довкілля конвеєрний транспорт циклічно-потокової технології у Першотравневому кар'єрі», - наголосив генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

З березня по листопад спецтехніка комбінатів Метінвесту також бореться із пилом на міських магістралях. Машини Північного ГЗК поливають вулиці Тернівського району – Адмірала Головка, Маршака, Івана Сірка, Черкасова, Володимира Терещенка. Центральний ГЗК працює на вулицях Прикордонна, Сурікова, Сергія Колачевського, Тимірязєва та Мусоргського у Покровському районі. У мікрорайоні Інгулець поливають дороги на вулицях Гірників, Недєліна, Каткова, Руднична, у селах Зелене, Вільне-2 та Старий Інгулець.

Нагадаємо, для виконання заходів Криворізької екологічної програми-2025 підприємства Метінвесту за останні два роки придбали 23 одиниці поливозрошувальної техніки вартістю понад 320 млн гривень.