Історії вцілілих 07.04.2022 Читати 4 хв

Герой незламного Маріуполя

Такі люди не кричать на кожному кроці про свої вчинки, однак вони варті того, щоб про це розповісти. Один із таких героїв – виконувач обов’язків директора з ремонтів підприємства Метінвест-Промсервіс Андрій Торопов.

У мирному житті Андрій займався організацією ремонтів на підприємствах Групи Метінвест. Як виконувач обов'язків директора з ремонту, він координував дії всіх виробничих дирекцій і філій п'яти міст присутності Метінвест-Промсервісу (МПС). У перші дні війни до звичної виробничої діяльності додалися ще роботи з консервації обладнання маріупольських меткомбінатів імені Ілліча та Азовсталь, яку виконували співробітники МПС спільно з колегами-металургами. А потім – і завдання абсолютно невластиві для мирного життя: організація взаємодії працівників, що залишилися без зв'язку на території міста, доставлення харчових продуктів та води в заблокованому ворожою армією Маріуполі.

Також Андрій займався пошуком колег: багато будинків були зруйновані російськими військовими, тож реальні адреси, де вони на той час знаходились, вдавалося дізнатися за так званим «сарафанним радіо». У найскладніших умовах, під обстрілами, чоловік не тільки зміг розшукати частину колективу, але й перевести людей декількома партіями в умовно безпечні прихистки.

Наш герой згуртував навколо себе людей, став для них ще й інформаційним джерелом. Попри обстріли росіян і постійну небезпеку, Андрій Торопов знаходив місця, де пробивався мобільний зв'язок, та отримував інформацію від колег із Метінвесту з інших міст. Йому розповідали про перебіг подій у країні, щоденні спроби провести евакуацію людей із Маріуполя.

Згодом чоловік зміг організувати колег, щоб евакуювати їх з-під обстрілів. Дехто був на приватному транспорті, інші – на машинах підприємства. Разом вони виїхали з Маріуполя, спочатку до Бердянська. Там він вів облік працівників, організовував тимчасове розміщення й забезпечення речами першої потреби, а потім вивозив сам та допомагав виїжджати до Запоріжжя.

Вибравшись із пекла, Андрій Торопов продовжує допомагати колегам із тимчасовим розміщенням в українських містах, де працює компанія Метінвест, і сприяє поверненню до роботи в Промсервісі. Однак для нього вже на часі – виробничі завдання. Фахівця чекають поточні ремонтні роботи на підприємствах-замовниках, підготовка до масштабного капремонту доменної печі Каметсталі й розроблення планів МПС із розширення сфери діяльності на активних виробничих майданчиках. Упевнені, Андрію все до снаги. Пишаємося нашими колегами та віримо в перемогу України!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.