Важлива новина 23.04.2022 Читати 6 хв

Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков відвідав Запоріжсталь

З робочим візитом комбінат Запоріжсталь відвідав генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського ухвалила рішення щодо часткового виведення з режиму гарячої консервації підрозділів комбінату Запоріжсталь. Наразі на підприємстві працюють дві доменні печі № 3 та № 4, в роботу запущено сталеплавильні й прокатні потужності. До забезпечення роботи виробничого ланцюга залучено приблизно п’ять тисяч співробітників.

 Запоріжсталь і в мирний час була одним із ключових підприємств для економіки України. А під час війни, коли не працює багато підприємств, у тому ж Маріуполі, будь-яке активне підприємство має особливо важливе значення. На сьогодні Запоріжсталь, Каметсталь та АрселорМіттал Кривий Ріг  це три основні підприємства, які продовжують виробляти метал. Це ключове для нашої економіки,  зазначив Юрій РИЖЕНКОВ.

За словами генерального директора комбінату Олександра Мироненка, через війну виробництво на комбінаті довелося консервувати на 33 дні. А потім – заново відновлювати. Виникли також проблеми з логістикою – постачанням сировини й відвантаженням готової продукції.

– Ми вимушені були призупинити виробництво та майже 33 дні знаходилися в стані гарячої консервації. Після того, як лінія фронту була відсунута від Запоріжжя, у нас з’явилася можливість відновити наше виробництво. Спершу були запущені ливарно-механічний завод і коксохімічний. Після цього відновили виробництво й на Запоріжсталі. Першою чергою запустили аглофабрику, дві доменні печі. Після цього в нас запрацював повний цикл – мартенівські та прокатні цехи комбінату. Виробничий ланцюжок ми відновили, наразі він працює на 40-50% від своєї потужності. Сьогодні ми мали зустріч з генеральним директором Метінвесту. Показали йому, як іде відновлення виробництва, які настрої в людей. Я вважаю, що в нього залишилися добрі враження, бо всі фахівці налаштовані на роботу, на здобуття результату та нашу спільну перемогу.

Щойно з’явилася можливість, Запоріжсталь, не вагаючись, почала відновлювати виробництво. Тому що ми розуміємо, як це важливо для нашої країни – постачати нашу продукцію, виплачувати зарплати, платити податки. Під час війни дуже важливо підтримувати економічну міць нашої країни, – поділився думкою Олександр МИРОНЕНКО.

Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков побував в основних цехах комбінату, гуманітарному хабі та поспілкувався зі співробітниками запорізьких підприємств компанії. Одним із запитань було, чи вірить гендиректор Метінвесту в перемогу України та як він може обґрунтувати свою точку зору.

 23 лютого, напередодні війни, ми були на нараді у Президента. Міністр оборони й голова Генштабу ЗСУ доповіли, що у них усе під контролем. Але потім виступав голова військової розвідки. Він розповів, скільки ворожих військ навколо України. Це нас схвилювало. Але потім я сів і подумав, що неможливо, зібравши такі ресурси, нас захопити. У нас є мотивована озброєна армія, наші люди борються за свою землю. Я не вірив, що почнеться війна, і спокійно ліг спати.

І навіть коли прокинувся о 5 ранку 24 лютого, не повірив. І не вірив ще перший тиждень. А потім я подумав: у них дійсно не було шансів із самого початку. Вони дійсно недооцінили ні наших людей, ні нашу армію, ні нашу мотивацію, ні Захід, який нам постійно допомагає. Тепер вони воюють тільки за те, щоб якось зберегти своє обличчя. А ми воюємо за свою землю. Звісно, ми переможемо! – відповів Юрій РИЖЕНКОВ.

У Запоріжжі Юрій Риженков відвідав і Центр реабілітації та реінтеграції переселенців, який розпочав роботу тиждень тому. Переселенці з Маріуполя, які втратили роботу через війну, зможуть отримати в Центрі не тільки консультаційну, медичну, психологічну допомогу, а й допомогу з працевлаштування.

Один із таких переселенців – Павло Логачов, котрий приїхав до Запоріжжя з Маріуполя. У рідному місті Павло працював на Метінвест-Промсервісі в цеху вантажопідіймального устаткування. У Запоріжжі хлопець працевлаштувався на Запоріжвогнетрив.

– До 2 березня я не планував покидати місто, бо в нас було спокійно. Але почалися обстріли, снаряди прилітали у двори. Я переїхав на завод. 20 днів я перебував у бомбосховищі на Азовсталі. 20 березня нам сказали, що треба їхати з Маріуполя і, поки є «зелений коридор», треба намагатися евакуюватися. Нас було 80 людей у бомбосховищі, всі зібралися та виїхали.

У Маріуполі були постійні обстріли. З міста нам довелось виходити пішки. Потім нас забрали волонтери та привезли в Запоріжжя.

Коли я приїхав до Запоріжжя, подзвонив до Центру кар’єри Метінвест, повідомив про своє місцеперебування. Вони мені запропонували вакансію, і я одразу пішов працевлаштовуватися.

У березні наші підприємства в Маріуполі не працювали, але нам заплатили повну заробітну плату. Коли я працевлаштувався в Запоріжжі, трохи заспокоївся щодо фінансів, тепер знаю, що в мене буде зарплата.


Тут мені надали кімнату в гуртожитку, а також обіцяли виплатити підйомні – 10 тисяч гривень від Метінвесту. Я дуже радий, що про мене не забули, допомагають таким, як я, – поділився Павло ЛОГАЧОВ.

Юрій Риженков відвідав і гуманітарний хаб Метінвесту, де кипить робота. Тут щодня сортують ліки для лікарень і гуманітарні продуктові набори, які вирушають до міст, де через тривалі обстріли назріває гуманітарна криза – а отже допомога компанії потрібна першочергово.

– Це важливо не стільки для країни, скільки для наших співвітчизників, які сьогодні знаходяться в таких містах як Покровськ, Авдіївка, Енергодар, що або окуповані, або через небезпеку там закриваються магазини, перестає працювати бізнес. Але попри це там залишаються люди, котрі продовжують працювати. І вони потребують гуманітарної підтримки, що допоможе їм не перейматися тим, яким чином вони виживатимуть. Вони повинні бути впевненими та продовжувати свою необхідну для країни роботу,  зазначив Юрій РИЖЕНКОВ Ну, звісно, це допомога нашим колегам, друзям із Маріуполя, які сьогодні виїжджають з окупованого міста. Дуже важливо їм допомогти, доставити гуманітарний вантаж. Адже люди виїжджають без нічого: без засобів для існування, одягу, медпрепаратів, базових санітарних речей. І в цей момент дуже важливо їх підтримати, дуже важливо надати гуманітарну допомогу. Хочу подякувати запорожцям і запоріжсталівцям, які це роблять. Вони реально великі молодці.

Зазначимо, що Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова продовжують підтримувати тих, хто страждає від агресії РФ проти України. Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» набирає обертів, щоб якнайбільше людей відчули підтримку. З початку заснування проєкту за кордоном та в Україні закуплено 2 700 тонн харчових продуктів.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.