Стоп коронавірус 04.11.2020 Читати 5 хв

МЛ № 4 Маріуполя отримала ще 5 апаратів ШВЛ

Міська лікарня № 4 ім. Мацука отримала другу партію висококласних апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) від Фонду Ріната Ахметова та Групи Метінвест. Це реанімаційне обладнання, яке може бути використане одразу після інсталяції.

«Пандемія набирає обертів та б'є антирекорди. Тому важливо поєднувати зусилля й підтримувати медицину заради порятунку життів. Ключовим елементом допомоги українській медицині є закупівля понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ для державних лікарень. Попри дефіцит високотехнологічного медичного обладнання у світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити й привезти його в Україну», – зазначив директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Костянтин ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ.

Понад 160 апаратів передано Фондом медикам України, і вони вже рятують життя пацієнтів із тяжкими ускладненнями від коронавірусу. Зокрема Маріупольська міська лікарня № 4 ім. Мацука отримала в липні перші два апарати ШВЛ. Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою Метінвест передає лікарям медустанови ще 5 автоматизованих апаратів вентиляції легень. За допомогою інтелектуального режиму апарат сам аналізує стан пацієнта й вибирає оптимальний рівень подання кисню. Передані апарати можуть бути використані одразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз.
Головний лікар міськлікарні № 4 ім. Мацука Володимир Жигіль підкреслив, що Рінат Ахметов є єдиним в Україні благодійником, який надає таку масштабну допомогу медпрацівникам у боротьбі з пандемією COVID-19.

«Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова та Групі Метінвест за систематичну допомогу. У нас є кваліфіковані лікарі, тож таке сучасне обладнання в кілька разів підвищує ефективність лікування пацієнтів із коронавірусом. А завдяки маріупольським металургам у нас завжди в потрібному обсязі є життєво необхідний кисень. Це рятує людям життя. Важливо, що це обладнання допомагатиме людям і надалі після завершення пандемії», – подякував за допомогу Володимир ЖИГІЛЬ.

До слів подяки приєдналася й заступник міського голови Ксенія СУХОВА, зазначивши важливість об'єднання зусиль у боротьбі за життя людей: «У медзакладах Маріуполя вже встановлено 10 висококласних апаратів ШВЛ, переданих Фондом Ріната Ахметова. І зараз Фонд спільно з металургами знову надає нам неоціненну допомогу. Ви не просто даруєте надію пацієнтам на одужання, ви даєте лікарям дієвий інструмент для врятування життя людей. Від імені всіх містян висловлюю вам подяку за неоціненний внесок у підтримку й розвиток медицини нашого міста».

Перед введенням апаратів ШВЛ в експлуатацію представники виробника навчають медиків у державних лікарнях на техніці світового рівня. Десять лікарів, які пройшли навчання, отримали від Фонду Ріната Ахметова комплекти медичного спецодягу, пошитого для них за спеціальним замовленням.

Нагадаємо, що медустановам Маріуполя з початку пандемії коронавірусу від Фонду Ріната Ахметова та Фонду Вадима Новинського було передано понад 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб у комплекті з тест-системою та боксом біобезпеки, а також інше обладнання, необхідне для високоточних аналізів.

Фондом Ріната Ахметова реалізовано низку освітніх проєктів для медиків. Так, спільно з Міністерством охорони здоров'я й Асоціацією анестезіологів України проведено онлайн-конференцію для лікарів, які працюють з апаратами штучної вентиляції легень. В онлайн-навчанні від Фонду Ріната Ахметова взяли участь понад 800 українських медиків. Також Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров'я й Асоціацією анестезіологів України створили відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень». Він покликаний допомогти спеціалістам, які будуть або вже застосовують у практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавірусної інфекції, швидко освоїти принципи роботи сучасної техніки.