Стоп коронавірус 19.06.2020 Читати 2 хв

Фонд Ріната Ахметова передав Маріуполю апарати ШВЛ

Група Метінвест від імені Фонду Ріната Ахметова передала маріупольським медикам два апарати штучної вентиляції легень високого класу моделі Monnal T60 і Т75 французького виробника Air Liquide Medical Systems SA. Апарати вже готові до роботи, а персонал пройшов навчання.
 
Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест у тісній співпраці зі штабами протидії коронавірусу системно допомагають Маріуполю. До міста вже поставлено експрес-тести, аналізатори проб, засоби індивідуального захисту. А тепер – два апарати штучної вентиляції легень, які передали Маріупольській лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД).
 
«Для Ріната Ахметова допомога системі охорони здоров'я завжди була одним із пріоритетів, задовго до приходу пандемії. Тому Фонд першим у країні відреагував на загрозу поширення пандемії та почав надавати допомогу. Своєю чергою, маріупольські активи Групи Метінвест продовжують ремонтувати відділення міських лікарень і постачати життєво необхідний кисень у реанімації для лікування легеневих та серцевих захворювань», – зазначив директор із персоналу меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Костянтин ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ.
 
Апарати штучної вентиляції легень, передані в ЛШМД, французького виробництва та майже повністю автоматизовані. Вони не вимагають складного попереднього налаштування, що особливо важливо в умовах епідемії. Ця медична техніка – одна з найсучасніших у світі, проста у використанні й значною мірою виключає людський фактор.
 
Міський голова Вадим БОЙЧЕНКО подякував Фонду за надану допомогу в боротьбі з COVID-19: «Сьогодні апарати штучної вентиляції легень стали символом надії на порятунок і життя. Ми вдячні Фонду та підприємствам Групи Метінвест за забезпечення маріупольських лікарень усім необхідним для боротьби з коронавірусом. Це неоціненна допомога для наших містян».
 
Завідувачка інфекційного відділення Олена ШАПОВАЛ наголосила на важливості нового обладнання для лікування хворих: «Дякую, що робите нашу роботу більш ефективною. Отримані апарати ШВЛ дозволяють проводити лікування як дорослих, так і дітей вагою від п'яти кілограмів. Після закінчення епідемії коронавірусу апарати рятуватимуть пацієнтів з іншими захворюваннями, що ускладнюють дихання».
 
Крім того, медики отримали від Фонду Ріната Ахметова подарунки – сертифікати на медичний спецодяг. Лікарі зможуть за QR-кодом обрати необхідні їм розміри, й одяг буде пошитий за спецзамовленням.
Нагадаємо, що Фонд Ріната Ахметова передає українським медикам 200 апаратів штучної вентиляції легень. Перша партія надійшла до лікарень країни ще в березні. Черговий транш із 32 прибув до країни минулого тижня. І це найбільша партія, яка перетнула кордон України з початку карантину.