Стоп коронавірус 06.10.2021 Читати 6 хв

Фонд Ріната Ахметова і Метінвест будують кисневу станцію в Авдіївській міськлікарні

У рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест будує на території Авдіївської центральної міської лікарні кисневу станцію. Інвестиції в посилення медичної бази становитимуть 13 млн гривень. Реалізацію проєкту координує ГО «Платформа спільних дій».

На території АЦМЛ планується встановлення трьох джерел кисню, які забезпечать безперебійне постачання життєво необхідного газу до 81 точки в інфекційному, неврологічному, хірургічному, терапевтичному, реанімаційному та операційному відділеннях лікарні. Обслуговування станції зможе здійснювати один спеціаліст, заправлення киснем відбуватиметься на місці. Авдіївська лікарня отримає повністю автоматизовану систему киснепостачання.

Фонд Ріната Ахметова і компанія Метінвест одними з перших прийшли на допомогу міським медикам із початку пандемії коронавірусу. Лікарня отримала сучасний апарат штучної вентиляції легень та експрес-тести для швидкої діагностики захворювання. Авдіївський коксохім оперативно закупив для лікарів респіратори максимального ступеня захисту й захисні костюми. Громадська організація «Авдіївка. Платформа спільних дій» за підтримки АКХЗ придбала для медустанови три кисневі концентратори.

З самого початку пандемії COVID-19 спільно з медиками визначаємо, що необхідно для забезпечення своєчасного та якісного лікування. І сьогодні перемогти нову хвилю коронавірусу ми можемо лише разом. Уже наприкінці жовтня лікарня зможе надавати якісну допомогу пацієнтам, які потребують кисневої терапії. Крім комплексної допомоги місту, на АКХЗ активно працюємо, щоб протистояти поширенню хвороби. На підприємстві виконуємо всі вимоги МОЗ та дотримуємося протиепідемічних заходів – співробітники забезпечені засобами індивідуального захисту, антисептиками, щодня проводиться дезінфекція приміщень і службового транспорту. Продовжуємо добровільно вакцинувати співробітників та членів їхніх сімей.

— Віталій ЛИТОВКА, генеральний директор АКХЗ.

Авдіївський коксохім багато років допомагає лікарні міста розвиватись. У медзакладі вже працюють сучасні хірургія і травматологія, клініко-діагностична лабораторія, інфекційне відділення. Цього року разом із «Платформою спільних дій» підприємство оновило приймальне відділення, триває ремонт неврології.

На території АЦМЛ планується встановлення трьох джерел кисню

За словами Ірини Блажан, Головного директора програм Фонду, коли Україна зіткнулася з пандемією COVID-19, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу. Він виділив понад 450 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» – частини програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Це найбільша, системна й масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медустановам у боротьбі з новим захворюванням. У найкоротші терміни опорні лікарні в усій країні отримали 207 апаратів ШВЛ, понад 300 тисяч експрес-тестів, понад 200 тисяч засобів індивідуального захисту й витратних матеріалів, 155 кисневих концентраторів. Загалом допомогу Фонду отримали понад 500 медустанов по всій країні, – розповіла Ірина Блажан.

Вона наголосила, що масштаби цієї допомоги є безпрецедентними, а проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» підвищив рівень якості надання медпослуг у країні.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

Інвестиції в посилення медичної бази Авдіївської міськлікарні становитимуть 13 млн гривень.