Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Модернізація 01.10.2018 Читати 4 хв

ФІНАНСУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЄКТІВ У МАРІУПОЛІ

Витрати металургійних комбінатів імені Ілліча та «Азовсталь» на реалізацію природоохоронних проєктів продовжують зростати протягом кількох років. У 2018 році «зелені» інвестиції зросли в 5,6 раза до 600 млн грн. Інвестиції зростають залежно від того, як проєктування газоочисних установок переходить до їхнього будівництва.

Фінансування будівництва, модернізації та обслуговування природоохоронного обладнання зросло зі 106,4 млн грн у 2017 році до 600 млн грн. Успішне проєктування та наявність відповідного обладнання у виробників дозволило «Азовсталі» прискорити екологічну модернізацію.

«У серпні ми почали готувати фундамент, і вже у 2019 році побудуємо сучасну систему очищення у відділі десульфурації чавуну. На рік раніше за план, тому що з'явилося відповідне обладнання, і нам вдалося його законтрактувати», – сказав гендиректор «Азовсталі» Енвер Цкітішвілі.

За словами генерального директора ММК імені Ілліча Тараса Шевченка, йде підготовка до початку будівництва нового газоочищення на конвертері №3. До цього сучасні очисні системи встановлені ще на двох конвертерах. Також на аглофабриці на зонах спікання десяти агломашин та зонах охолодження трьох агломашин встановлені сучасні італійські циклони, що очищають димові гази. На трьох із 12 агломашин запущено другий ступінь очищення газів від пилу.

На аглофабрику припадає 80% всіх викидів комбінату. У 2019 та 2020 роках поетапний запуск комплексу фільтрів на всіх 12 агломашинах дозволить знизити викиди на комбінаті вдвічі. Металургійні комбінати продовжать регулярно інформувати місцеву владу та громадськість Маріуполя про виконання природоохоронних проєктів та публічно відповідати на питання громади, щоб не допустити політизації теми екології та дискредитації суспільного діалогу. З ініціативи міського голови Маріуполя Вадима Бойченка наступна зустріч із громадськістю у форматі виконкому відбудеться за два тижні.