World Skills Ukraine 29.09.2020 Читати 4 хв

Фінал WorldSkills Ukraine стартував у Маріуполі

Протягом трьох днів у Маріуполі на базі вищого металургійного професійного училища за підтримки Групи Метінвест проходить фінал Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Молодь змагається в трьох компетенціях: токарні, електромонтажні та слюсарні роботи. Переможців оголосять в онлайн-форматі 13 жовтня.

 
 

Стежити за ходом конкурсу можна онлайн у Маріуполі з 29 вересня по 1 жовтня та в Запоріжжі 7 та 8 жовтня. Трансляція ведеться на офіційній сторінці Групи Метінвест у Facebook  і на каналi Youtube.   Фотографії, описи компетенцій, емоцій учасників та коментарі експертів можна побачити, підписавшись на сторінку  Metinvest Z.  На маріупольській локації в фіналі конкурсу професійної майстерності своє вміння демонструють 59 конкурсантів – токарі, електромонтери та слюсарі. Для кожної компетенції підготовлено свій перелік завдань. Робочі майданчики обладнано з урахуванням усіх рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

До речі, на регіональних відбіркових змаганнях минулого року одразу у двох із представлених цього разу компетенціях перші місця посіли співробітники ремонтного підприємства «Метінвест-Промсервіс» Групи Метінвест: у слюсарних роботах перше місце було в Дмитра КАСЕВИЧА, а в електромонтажних – у Микити ПЕРЕВЕДЕНЧУКА.

У зв'язку з пандемією коронавірусу для безпеки учасників змагання з кожної компетенції проходять протягом одного дня. Кількість компетенцій скорочено з 17 до 9, а локації розподілено між п'ятьма містами. З 29 вересня по 13 жовтня естафету змагань WorldSkills Ukraine від Маріуполя прийме Запоріжжя, потім Київ, Дніпро та смт Глеваха.

Як зазначив директор департаменту взаємодії з громадськими організаціями Групи Метінвест Михайло ЦУРКАН: «Попри складну епідемічну ситуацію в країні, ми знайшли спосіб провести підсумкові змагання. Учасники, які проходили всі регіональні етапи, вже цього року стали фіналістами й можуть у всій красі продемонструвати свою майстерність, ставши найкращими у своїх компетенціях, щоб нести культуру найвищого професіоналізму та самовдосконалення в подальше професійне життя».
 
 
 
«Такий захід дуже добре впливає на підвищення престижності робітничих професій. Завдяки цьому конкурсу можна побачити, що є розвиток, є сучасне обладнання, є висококваліфіковані працівники. Це дає поштовх випускникам професійних освітніх закладів виявляти себе», – наголосив начальник відділу професійної освіти департаменту освіти й науки Донецької облдержадміністрації Денис ГЛАЗКОВ.