Техніка 10.09.2021 Читати 4 хв

Обладнання для експрес-діагностики на ЗЛМЗ

Запорізький ливарно-механічний завод продовжує розвивати напрямок технічної діагностики обладнання методами неруйнівного контролю та впроваджує кращі світові практики.
 

Одне з останніх придбань – бездротовий датчик QuickCollect компанії SKF. Це ручний датчик для експрес-діагностики обладнання з використанням Bluetooth, який можна підключити до додатка на планшеті або смартфоні з iOS та Android. Показання температури й вібрації обладнання можна дивитися на місці в режимі реального часу.

Аналіз за всіма параметрами

Бездротовий датчик QuickCollect передає дані про технічний стан вузлів обладнання на робочий мобільний термінал. Програмне забезпечення дозволяє побудувати маршрут обходу, вносити технічні характеристики агрегату, оперативно проводити діагностику за такими параметрами як віброшвидкість, огинаюча віброприскорення, температура. Крім того, він дозволяє за лічені секунди отримати інформацію відразу за кількома ключовими параметрами в контрольній точці. Так, при виявленні відхилень персонал може спрогнозувати зупинку обладнання, щоб своєчасно вплинути на ситуацію.
 

Без ризиків для здоров'я

Одна з головних переваг такого датчика – бездротова передача даних і відсутність кабельної периферії. Саме це дозволяє оператору мобільного терміналу перебувати в безпечній зоні від місця проведення заміру та виключити вплив небезпечних факторів. Наприклад, співробітнику не потрібно підходити до обертових частин верстатного чи конвеєрного устаткування, щоб перевірити працездатність та основні показники технічного стану цього обладнання, що значно підвищує безпеку співробітників під час обходу.

Основне завдання при моніторингу технічного стану обладнання та забезпеченні надійності  виключити відмови на ранній стадії. Це передбачає виявлення дефекту якомога раніше  безпечно й оперативно. Бездротовий датчик QuickCollect дозволить нам збільшити область застосування неруйнівного контролю, оперативно виявити стан, який призводить до відмови, та своєчасно вжити заходів щодо усунення недоліків.

— Олександр РАДІОНОВ, головний спеціаліст із надійності та діагностики обладнання ЗЛМЗ.