Наразі ця сторінка ще не доступна українською
15.04.2016 Читати 4 хв

ЕКСКУРСІЇ НА МЕТКОМБІНАТ МАРІУПОЛЯ: ВІДЧУЙ СЕБЕ МЕТАЛУРГОМ

Екскурсії на металургійні комбінати Маріуполя – найпопулярніша серед городян ініціатива громадського союзу «Зелений центр Метінвест». За два роки промислові гіганти відвідали понад дві тисячі людей. Ініціатива громадського союзу «Зелений центр Метінвест» проводити екскурсії на металургійні комбінати Маріуполя виникла у 2014 році.

Щовівторка двері мешканцям міста відкриває ММК ім. Ілліча, щочетверга – МК «Азовсталь». За два роки містоутворюючі підприємства відвідали 2119 осіб. У гостях у металургів побували також Президент України Петро Порошенко, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, британський парламентар Арчі Гамільтон, відомі політики, представники міжнародних організацій та спільнот. Під час екскурсій гості знайомляться з виробничим процесом, відвідують доменні печі, конвертери, прокатні стани. Обов'язкові елементи програми – огляд експозиції музеїв підприємств, фото на згадку та подарунки від Групи Метінвест.

«У вісімдесятих роках я потрапила на роботу до трубопрокатного цеху комбінату імені Ілліча. За зміну територія біля табору заповнювалася брудом, було багато ручної роботи. Взимку наші приміщення обігрівалися грубками-буржуйками, – згадує Зінаїда Давидова, яка працювала оператором пульта керування у трубопрокатному цеху. – Ну а зараз, побувавши на пульті управління конвертером, я, як то кажуть, відчула різницю: персонал працює в чистому приміщенні, що охолоджується кондиціонером, все контролюється комп'ютерами».

«Пройшли ті часи, коли металургійне виробництво було недоступним для сторонніх очей, – розповів координатор громадського союзу «Зелений центр Метінвест» Сергій Магера. – Наразі містоутворюючі підприємства відкриті для мешканців та гостей Маріуполя. Група Метінвест пішла на цей крок, щоб розповісти громадськості про модернізацію та технічне переоснащення комбінатів, що реалізуються на комбінатах природоохоронних проєктів».