Модернізація 10.09.2021 Читати 4 хв

Екомодернізація домни № 5 ММКІ наближається до фіналу

Група Метінвест виконує взяті на себе зобов'язання щодо екологічної модернізації виробничих потужностей доменного переділу ММК імені Ілліча.  

У 2020 році виконано будівництво аспіраційних установок ливарного двору та підбункерних приміщень доменної печі № 3. Результативність застосовуваної технології підтверджується щодня. У поточному році аналогічний проект реалізується на доменній печі № 5. Реконструкція йде за затвердженим графіком. Монтаж завершено, ведуться комплексні пусконалагоджувальні роботи з визначенням оптимальних параметрів і режимів роботи обладнання.

Інвестиції в проект реконструкції доменної печі № 5 складуть більше 20 млн доларів США. Основний обсяг коштів направлений на екологічну складову виробничого процесу.

На даний момент за проектом виконані основні будівельно-монтажні роботи, підключено обладнання рукавних фільтрів і відновлено стеновое огорожу ливарного двору домни. Також проведені індивідуальні випробування вузлів устаткування і механізмів. Завершується комплексне пусконалагодження з визначенням оптимальних параметрів і режимів роботи обладнання.

—  Олександр СИНЄВ, старший фахівець з ремонту аспіраційних установок і вентиляторів доменного цеху ММКІ.

В рамках інвестиційного проекту по реконструкції пилогазоочисної установки підбункерних приміщень з будівництвом аспірації з очищенням ливарних дворів доменної печі № 5 ММКИ виконали установку сучасних високоефективних рукавних фільтрів, що забезпечують рівень залишкової запиленості в 2,5 рази нижче прийнятих в Україні нормативів.

— Лідія СЛАВІНСЬКА, провідний інженер з охорони навколишнього середовища ММКІ.

У подальшому аналогічні сучасні системи аспірації ливарних дворів і підбункерних приміщень будуть побудовані ще на двох доменних печах ММКІ - № 2 і № 4.