Екологія 18.11.2021 Читати 3 хв

Екологи ІнГЗК висадили каштани на відвалі кар’єру

На відвалі №1 Інгулецького кар’єру провели черговий етап біологічної рекультивації. Екологи висадили 50 кілограмів плодів каштанів, зібраних учнями КОШ №114. Ініціатором спільної з учнями екологічної акції виступили спеціалісти відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК компанії Метінвест.

 

Зібраний учнями посадковий матеріал екологи висадили в ґрунт у найбільш вдалий період – на початку листопада. У цей час плоди каштанів набирають достатню кількість вологи і проходять загартування низькими температурами.

 

Каштани посадили на горизонтальних та похилих ділянках відвалу загальною площею 1 гектар. На роботу пішло кілька годин, а результати екологи сподіваються побачити вже за рік.

Біологічна рекультивація здатна прискорити процес відновлення рослинного та тваринного світу на землях, порушених внаслідок діяльності підприємства. Ми зупинили вибір саме на каштанах, оскільки ці рослини непримхливі, приживаються на різних ґрунтах, витримують морози і засуху, живуть до ста років і добре очищують повітря.

— начальник відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК Євген БОХОНСЬКИЙ.

Екологи розповіли, що висаджували каштани у подібний спосіб торік на відвалі №3 і нині вже мають результати. Десятки молодих рослин вкоренилися і невдовзі утворять каштановий гай.

 

Також у листопаді вздовж відвала №1 висадять близько двох тисяч саджанців дерев. За кілька років молода посадка створить зелений щит, який слугуватиме природним фільтром повітря. Озеленення відвалів є обов’язковим заходом, який входить до щорічного комплексного плану, спрямованого на покращення загального стану довкілля.

 

Нагадаємо, що за останні два роки криворізькі підприємства компанії Метінвест висадили понад 30 тисяч зелених насаджень в районах Інгулецького, Першотравневого, Глеюватського кар’єрів, в цехах підприємств, на житломасивах міста та на території ландшафтного заказника «Візирка».