Екологія 07.12.2021 Читати 4 хв

Екологи ІнГЗК висадили 2,5 тисячі дерев на відвалі

В екологічній програмі Метінвесту особливе місце відведене зеленим технологіям. На Інгулецькому ГЗК активно проводять роботи з озеленення відвалів. Аби пришвидшити процес відновлення порушених земель, спеціалісти засаджують відпрацьовані ділянки деревами і травами.

Виконання екологічної програми не залежить від сезонів. Початок грудня – саме той час, коли можна висаджувати молоді дерева. Близько двох з половиною тисяч саджанців акації і гледичії розсадили спеціалісти Інгулецького ГЗК на одному гектарі відвалу. Ці рослини вважають технічними, вони невибагливі, гарно приживаються на суглинках і швидко ростуть. За ствердженням фахівців, висадка їх на початку грудня виправдана. Рослини у цей час сплять, а їхня коренева система швидко адаптується до нових умов. Приживаність цих порід дерев становить понад дев’яносто відсотків.

Щоб урізноманітнити рослинність на відвалі, на окремих його ділянках висаджують і плодові дерева: абрикос, шовковицю, груші та яблуні. Цього року перед початком посадки ґрунт удобрили рідким мулом. Поміж дерев та на укосі висівають також багаторічні трави, стійкі до посухи. Особливо комфортно на відвалі Інгулецького кар’єру почувається курай іберійський. Рослина сягає висоти людського зросту. Роботи з біологічної рекультивації на відвалі проводять уже три роки. Зелені насадження минулого і позаминулого років помітно підросли і змінили зовнішній вигляд промислового об’єкту.

Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат щороку розробляє природоохоронні заходи, зокрема з озеленення прилеглих територій, санітарно-захисних та промислових зон. Висадка дерев на відвалі дозволить нам закріпити поверхні і створити природний фільтр, що очищуватиме атмосферне повітря. Також біологічна рекультивація  допоможе прискорити процес відновлення екосистеми на порушених землях.

— Сергій ЗАМРІЙ, директор з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища Інгулецького ГЗК.

Загалом протягом 2021 року за ініціативи Інгулецького комбінату компанії Метінвест було висаджено близько 6 тисяч дерев та чагарників.