Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Екологія 23.06.2020 Читати 7 хв

3,5 МЛН ГРН ЩОМІСЯЦЯ НА ДІАГНОСТИКУ ГАЗООЧИЩЕННЯ АГЛОФАБРИКИ ЗАПОРІЖСТАЛІ

«Запоріжсталь» на діагностику та обслуговування газоочисних систем усіх шести агломашин щороку спрямовує понад 42 млн гривень. Нагадаємо, комбінат інвестував в екологічну модернізацію аглофабрики (встановлення газоочисних систем агломашин №1-6) понад 1,2 млрд грн.

Принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин базується на двоступеневому очищенні газів від пилу до 30 мг/м3 і до 400 мг/м3 від сірчистого ангідриду в рукавних фільтрах. Таке рішення є найсучаснішим і найефективнішим: 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

Газоочисне обладнання агломашин справно працює завдяки плановому щомісячному технічному обслуговуванню та діагностиці. Згідно з графіком зупинки кожної з шести агломашин на технічне обслуговування одночасно зупиняють на діагностику її газоочисну систему. Таким чином, газоочищення зупиняється на техобслуговування лише під час повної зупинки самої агломашини.

Для діагностики газоочищення до потоку газів уводять контрастний порошок, чутливий до ультрафіолету. Він проходить рукавними фільтрами і у світлі ультрафіолетових ліхтарів показує найменші вади та випрацювання на рукавах. Фільтрувальні елементи, у яких виявляють порушення цілісності, змінюють на нові.

Надійну роботу складного комплексу газоочисних систем забезпечує спеціалізована служба моніторингу та контролю роботи газоочищення аглофабрики. Кожна агломашина обладнана датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі, з дискретністю мілісекунди, показують ефективність роботи газоочисного обладнання. Система онлайн-моніторингу дозволяє контролювати кінцеву концентрацію викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а також дає можливість оперативного керування процесом очищення, що забезпечує надійність та ефективність експлуатації газоочисного обладнання.

Нагадаємо, з 2012 року «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію зо 15 млрд гривень. Найбільші з реалізованих проєктів – екологічна реконструкція доменних печей із встановленням сучасних аспіраційних систем ливарних дворів та бункерної естакади, будівництво єдиної в Україні солянокислої лінії в ЦХП-1, введення в експлуатацію комплексу повернення промислово-зливових стоків тощо.