Дайджест 13.10.2021 Читати 6 хв

Дайджест виробництва за вересень 2021 року

«Все почалося з того, що я озирнувся на всі боки і, не побачивши автомобіля своєї мрії, вирішив сконструювати його сам». Фраза належить Фердинанду Порше, одному з найвідоміших автоконструкторів у світі. Виробництво, як і автомобіль, також складний механізм. Воно буде успішним лише в умілих руках.

Ми розпочинаємо виробничий дайджест Метінвесту, в якому розповімо, як зібрати круту техніку на колесах.

Спочатку потрібні надійні деталі. З ними автомобіль прослужить набагато довше. І не простоюватиме в гаражі)

У парк гірничої техніки ЦГЗК прийшов буровий верстат Epiroc DM 75Е. За швидкістю та якістю роботи в кар'єрі у нього немає конкурентів. З0-метрову свердловину він вибурює менше ніж за годину, справляючись навіть із міцними породами категорії 10+.

На ПівнГЗК придбали два бульдозери Liebherr PR776. Це модель шостого покоління з потужністю 760 коней. Тут значні габарити та 73 тонни ваги поєднуються з маневреністю, надійністю та економічними витратами палива.

На Запоріжсталі продовжується оновлення парку спецтехніки. На основних та допоміжних роботах вже задіяні гусеничний бульдозер SINOMACH, автогідропідйомник Karba, дві комбіновані дорожні машини на базі шасі МАЗ, автобетонозмішувач HOWO. Загалом до кінця року з'явиться одинадцять нових спецмашин.

На Азовсталі з'явився справжній "мультитул" - багатофункціональний бульдозер Dressta TD15M Extra. Він працює в цеху ремонту рухомого складу і сам робить те, що раніше виконували дві різні машини.

Хорошому автомобілю – гарний сервіс. Якщо вчасно робити техогляд, ви завжди будете їхати в ногу з часом.

У коксовому цеху Азовсталі з'явився корисний девайс - вулканізатор ВКЛП 1600х1100. Його використовуватимуть для ремонту транспортерних стрічок. Принцип роботи приладу простий: під впливом високої температури він склеює і закріплює два краї полотна, формуючи міцний стик.

Також на Азовсталі закінчили перший із трьох етапів капітального ремонту обладнання теплосилового цеху. На компресорі № 3 встановили корпус та вал імпелера, замінили розхідники, фільтраційні системи та датчики контрольно-вимірювальних приладів (КІП). Агрегат відновили до проектних параметрів та ввели в експлуатацію

Виділятися серед інших допоможе якісний апгрейд. Це не лише модно, а й технологічно.

На ЦГЗК завершили масштабну модернізацію системи освітлення. Енергоефективними джерелами світла обладнали останній об'єкт комбінату – збагачувальну фабрику. За проектом у цеху встановили 2816 сучасних світильників. Тепер освітленість робочих місць утричі вища і відповідає високим європейським стандартам.

На Запоріжжі розширили розмірний сортамент холоднокатаного рулонного прокату марки DC01. Тепер у продуктовому портфелі комбінату сім типорозмірів рулонів, які відповідають європейським стандартам якості EN 10130.

На збагачувальній фабриці ЦГЗК проводять промислові випробування гвинтового сепаратора MULTOTEC. Для українських гірників це перший досвід використання такого обладнання.

І, звичайно, подумайте про екологічність автомобіля. Турбота про довкілля – непросто слова, а інвестиція у майбутнє.

На картах хвостосховища ІнГЗК тестують новий засіб проти пилення – гуматовий торф'яний реагент. Екологи перевіряють термін дії та безпеку складу для навколишнього середовища та людини. Очікується, що після нанесення реагенту на землі утворюється міцна «кірочка», яка перешкоджатиме пиленню карт.

На ММКІ наближається до фіналу екомодернізація доменної печі №5. Тут буде сучасна система аспірації ливарних дворів та підбункерних приміщень. Введення в експлуатацію нової аспірації дозволить знизити рівень залишкової запиленості.

У цеху виробництва окатишів № 2 ПівнГЗК розпочали будівництво останнього з шести електрофільтрів на випалювальній машині ЛУРГІ 552 А. Завдяки резервному фільтру вже закриті всі джерела викидів пилу.

У вапняно-палювальному цеху Азовсталі реалізують комплекс проектів, щоб покращити екологічні показники та підвищити безпеку праці співробітників. У будівлі завантаження, складу вапна та ділянки завантаження-розвантаження ведеться реконструкція аспірації обладнання. Виконується монтаж перших шести пар фільтрів BKF – безпилових розвантажувальних пристроїв.

І на фінал залишили найважливішу новину та побажання)) Любіть своє авто та тисніть на газ. Попереду ще багато кілометрів шляху.

На ММКІ збудують новий цех з виробництва холоднокатаного прокату, оцинкованого та пофарбованого рулону. Наразі триває підготовка майданчика під основну будівлю та допоміжні об'єкти підрозділу. Їхнє будівництво та монтаж основного технологічного обладнання виконає великий закордонний підрядник. Загальні інвестиції Метінвесту у проект перевищать 1 млрд доларів.