Продукція 20.01.2022 Читати 3 хв

На ЦГЗК використовують біопаливо для виготовлення DRI-обкотишів

На Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті Групи Метінвест використовують біопаливо замість природного газу. Його застосовують у роботі випалювальної машини ОК-324. Реалізація проєкту знизила використання газу у 2021 році на 8,5 млн кубометрів та витрати на 43,5 млн гривень.

Випалювальна машина ОК-324 задіяна для термічної обробки обкотишів на фабриці огрудкування. На дільниці використовували близько 95 % природного газу, що споживає ЦГЗК. З метою зменшення використання енергоресурсів спеціалісти комбінату з 2018 року працюють над технологію заміщення газу твердим біопаливом – подрібненим соняшниковим лушпинням.

Заміщення використання природного газу біопаливом – це ще одна можливість для Центрального комбінату зробити свій внесок в економне та екологічне використання енергії. Наразі у випалювальній машині ОК-324 заміщують близько 38 % природного газу біопаливом, а в планах збільшити використання до 45 %.

— Дмитро ДЬЯЧЕНКО, директор з інжинірингу Центрального ГЗК.

Нагадаємо, що на фабриці огрудкування ЦГЗК відремонтували випалювальну машину ОК-324 для виробництва високоякісних DRI-обкотишів. Замінили близько 100 тонн вогнетривкої продукції. Для збільшення енергоефективності машини та зменшення екологічного навантаження на навколишнє середовище встановили нові двигуни на димоході та димососі, замінили 16 метрів газоходу. Сума інвестицій Групи Метінвест у модернізацію склала 22 млн гривень.