Безпека 14.01.2021 Читати 5 хв

Безпека на виробництві починається з кожного

На металургійному комбінаті Азовсталь Групи Метінвест іде безперервна робота в галузі охорони праці та промислової безпеки (ОП і ПБ). Завдяки системному підходу, розробці нових методів та реалізації низки заходів у межах перезапуску системи ОП і ПБ як з боку компанії, так і підприємства з 2019 року вдалося усунути приблизно 30 тисяч порушень у підрозділах МК «Азовсталь».

Охорона праці та промислова безпека – той напрямок роботи, де позитивні результати можливі лише за взаємодії зі співробітниками та постійному розвитку. Закупити ЗІЗ і прийняти кардинальні правила недостатньо. Тому охорона праці та безпека на меткомбінаті Азовсталь справді функціонує 24/7. І це спільна робота всіх – від генерального директора до робітника.

На підприємстві в межах перезапуску системи ОП і ПБ велика увага приділяється навчанню співробітників з акцентом відпрацювання на практиці. Крім того, всі співробітники проходять тестування й щорічні іспити з цієї тематики. Розробляються та впроваджуються нові тренажери й полігони для перевірки практичних навичок співробітників, зайнятих на роботах із підвищеною небезпекою.

На базі навчально-виробничого центру (НВЦ) є тренувальний комплекс для навчання персоналу безпечним методам робіт на висоті та віртуальний тренажер Forward для практичного навчання машиністів крана. У газовому цеху працюють два тренажери-макети для відпрацювання навичок газорятувальників в аварійних ситуаціях. Цього року в НВЦ закуплено тренажер «ТАРАС-М М1К» для навчання навичок надання першої долікарської допомоги постраждалим.

 

Охорона праці та промислова безпека – той напрямок роботи, де позитивні результати можливі лише за взаємодії зі співробітниками та постійному розвитку.

 

Наприкінці кожного кварталу на МК «Азовсталь» підбивають підсумки оглядів-конкурсів з охорони праці. Регулярно тестуються й закуповуються нові, досконаліші, засоби індивідуального захисту (ЗІЗ). У 2019 році на придбання понад 100 тисяч ЗІЗ було направлено 40,4 млн грн, у 2020 році фінансування збільшено. Крім основних інвестицій, додатково було спрямовано 16,6 млн грн для боротьби з поширенням коронавірусу.

Також із серпня 2019 року на меткомбінаті розпочали впровадження системи оцінки ризиків на робочих місцях у структурних підрозділах зі складанням «карт ризиків», що дозволяє ідентифікувати джерела небезпек, притаманні різним ділянкам, розробити заходи реагування на них і зафіксувати в електронній системі. Щоб знизити кількість ризиків, у підрозділах регулярно проходять оцінки ризиків методом HAZID і працюють ланки безпеки, які виявляють зауваження та порушення. Всі ризики й зауваження фіксуються та усуваються, також розробляються заходи щодо їх зниження.

 

Щоб знизити кількість ризиків, у підрозділах регулярно проходять оцінки ризиків методом HAZID і працюють ланки безпеки.

 

З 2019 року нам вдалося усунути приблизно 30 тисяч порушень у підрозділах, скоротивши на 26% порушення середнього рівня та на 50,6% – високого рівня. Кількість нещасних випадків було знижено на 44% порівняно з 2018 роком. За десять місяців 2020 року спостерігається зменшення кількості нещасних випадків, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Ця статистика підтверджує правильність розробленої компанією «дорожньої карти» з охорони праці та промислової безпеки, так само це доводить і перемога Групи Метінвест у конкурсі Міжнародного інституту з управління ризиками та безпекою праці (IIRSM) у категорії «Програма змін року».

Сергій Калініченко, директор з охорони праці, промислової безпеки та екології МК «Азовсталь».