КСВ 25.11.2021 Читати 4 хв

У школах Маріуполя обладнають альтанки для навчання на свіжому повітрі

Підбито підсумки конкурсу «Простір 2021» від громадського союзу «Зелений центр Метінвест». З 17 учасників обрали три школи-переможці, які отримають головний приз – сучасний майданчик для проведення уроків на свіжому повітрі. Призовий фонд становив 1,7 млн ​​грн.

Основне завдання конкурсу «Простір 2021» – мотивувати педагогічний склад навчальних закладів до організації екологічних заходів для школярів, які навчать їх усвідомленому ставленню до малої екології. Найактивніші та наймотивованіші учасники конкурсу отримують можливість створити біля своїх навчальних закладів сучасні простори для проведення занять на свіжому повітрі.

Представники шкіл, гімназій та ліцеїв мали заповнити заявку та виконати конкурсні завдання – підготувати сценарій на тему малої екології та презентацію-опис «Екологічна складова життя нашої школи». Вчителі та учні могли показати, які екотрадиції існують у школі, які проекти з екологічної складової вже були виконані, а про які вони мріють. Також шкільний колектив, який бере участь у конкурсі, мав розповісти, які заходи вони планують проводити на інноваційному майданчику у разі перемоги.

— Віктория КОШМАНОВА, координатор громадського союзу "Зелений центр Метінвест".

У підсумку чотири школи із 17 учасників вийшли до півфіналу конкурсу, де їхні педагоги презентували проекти своїх навчальних закладів. До конкурсної комісії увійшли представники меткомбінатів імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест, департаментів освіти та екології Маріупольської міської ради. Вони оцінювали виконані завдання за п'ятьма критеріями: зміст та доступність сценарію заходу на тему малої екології, екологічний напрямок даної роботи, обсяг, актуальність для учнів, практичне значення сценарію та наявність висновків.

З урахуванням пандемії, проект громадського союзу «Зелений центр Метінвест» – «Простір 2021» – вкрай важливий та актуальний. Його реалізація дасть можливість нашим дітям навчатися не в закритих класах, а проводити заняття на відкритому повітрі з урахуванням усіх необхідних карантинних обмежень.

— Іван ГОЛТВЕНКО, директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест.

Переможцями проекту «Простір 2021» стали школи №66, №28, №17. За фінансової підтримки громадської спілки «Зелений центр Метінвест» біля них незабаром облаштують альтанки для проведення уроків та різноманітних заходів на свіжому повітрі.

Проект «Простір 2021» допомагає школам розвиватися у напрямі «екофрендлі скул». Це школа, яка доброзичлива та відкрита до різноманітних екологічних акцій, а головне – виховує усвідомлене покоління, яке знає, що стан малої екології залежить від кожного з нас. Завдяки «Зеленому центру Метінвест» біля школи з'явиться місце сили для нашої екоспільноти. Це місце, де проводитимуться відкриті заходи, квести та різноманітні уроки на свіжому повітрі.

— Наталія РОВИЦЬКА, директор школи №66.